Anneden "umut" nöbeti

Anneden "umut" nöbeti

Kızılay'daki terör saldırısında ağır yaralanan ve yoğun bakımda tedavisi devam eden 29 yaşındaki Kübra Pekgenç'in annesi, kızının başucunda gözünü açacağı günü umutla bekliyor- Anne Pekgenç: - "Rabbim onu pamuklara sarıp korumuş, oradan çıkması mucize. Da

ANKARA (AA) - DUYGU YENER - Kızılay'daki terör saldırısında ağır yaralanan ve yoğun bakımda tedavisi devam eden Kübra Pekgenç'in annesi, kızının baş ucunda gözünü açacağı günü umutla bekliyor.

Terörün hayallerini söndürdüğü kişilerden biri de 29 yaşındaki Kübra Pekgenç. Pekgenç, 13 Mart günü, işinden evine dönmek üzere otobüs durağında beklerken, yaşanan saldırı sonucu ağır yaralandı.

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yoğun bakım servisinde tedavisi süren Pekgenç'in annesi Sema Pekgenç, olay sonrası yaşadıklarını AA muhabirine anlattı.

Kızılay'daki patlamanın sesini evden duyduklarını belirten Pekgenç, kızının özel bir şirkette nöbet sistemine göre çalıştığını, olayın yaşandığı gün işe gündüz gittiğini söyledi.

Anne Pekgenç, "Akşam saat 19.30 gibi evde oluyordu. Kardeşi ile birlikteydi. O ablasını durağa bırakmış. Kendisi de gece nöbete gitmişti. Bindiği otobüs Güvenpark'ın önünden geçiyor. O sırada da patlama meydana geliyor. Eşim de emekli otobüs şoförü, arkadaşlarını aradı. Otobüslerin yandığını söylediler" dedi.

- "Saat ve yüzükten tanıdık"

O gece bütün hastaneleri dolaştıklarını anlatan Pekgenç, kızının kimliği yanında olmadığı için isimsizler arasında bulduklarını belirtti.

Doktorların kızını teşhis etmesini istediğini aktaran Pekgenç, şöyle konuştu:

"Eşimle ikimiz umut yok, öldü zannettik. Kıyafetlerini gösterdiler, çünkü yoğun bakıma almışlardı. Kıyafetlerini gördüm, sonra saati ile yüzüğünü verdiler. Kıyafetlerini gördüğüm zaman dedim, o. Kübra çok nasipli insanmış, her yerden dua geliyor. Rabbim onu pamuklara sarıp korumuş, oradan çıkması mucize daha güzel mucizeler de yaşayacağıma inanıyorum. Daha güzel olacak eminim, hiçbir zaman ümidimi kesmedim. Onu gördüğüm zaman çok rahatlıyorum. Çünkü özlüyoruz, evde yok, hep burada. Bugünler de geçecek, gözünü açacak biliyorum. Tebessüm etti bana, çok mutlu oldu. Yüzünü okşadığım zaman ağzındaki dil hareketi sanki bana 'anne' diyormuş gibi geldi. O kelimeleri gözümle gördüm. Hissediyorum çünkü anneyim. Onu ben okşadıkça, huzurla orada durduğunun, kendini rahat hissettiğinin farkındayım."

- "Patlamada yaralanmasaydı bu yaz evlenecekti"

Çok zor bir süreçten geçtiklerini ifade eden anne Pekgenç, sürekli iyi düşünmeye çalıştıklarını belirtti.

Eşi ile her gün hastaneye kızlarını görmeye gittiklerini aktaran Pekgenç, "Öğlen muhakkak geliyorum, yanına giriyorum 5-10 dakika. Sonra da doktorla görüşüyorum. Eşim de akşam geliyor." dedi.

Pekgenç, "Yüzü, vücudu kendine geldi. Bazen tepki veriyor, bazen tepki vermiyor. Bugün de uyutmuşlardı ayağındaki yanık deriyi aldıkları için, acı hissetmesin diye uyuyordu, yanına girip kendisini gördüm, elini tuttum, yanağını okşadım. Ufak tefek şeyler var, doktorlar 'istem dışı' dese de ben onun kendini bilerek yaptığını hissediyorum. O yüzden çok umutluyum. Elimi tutuyor, ben dokunduğum zaman kaşlarını çatıyor, ayaklarını oynatıyor. 3 yıl da 5 yıl da olsa, inanıyorum öyle durmayacak daha güzel olacak." diye konuştu.

Anneden "umut" nöbeti

AA

Kaynak:Haber Kaynağı