Alpaslan Kuytul'la ilgili şok gerçekler! Kuytul aslında kim? Amacı ne?

Daha önce 15 Temmuz gecesi yaptığı açıklamayla tutuklanan ve daha sonra serbest kalan Alpaslan Kuytul yine sahnede. Gaziantep'te polisin yaptığı müdahale konuşulurken Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Emanullah Gündüz'den şaşırtan bir açıklama geldi.

Furkancılar olarak bilinen ve daha önce FETÖ'yü öven konuşmalarıyla dikkat çeken Alpaslan Kuytul yine sahnede. Devlet tarafından alınan kısıtlama kararlarını İslam dinince haram (yasak) olmasına rağmen yapmakta direnen gruba polis müdahalesiyle gündeme gelen cemaatle ilgili Yeni Dünya Partisi Emanullah Gündüz'den çok çarpıcı bir açıklama geldi.

Gündüz, kendine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu bilgileri paylaştı:

Furkan Vakfı net ve sinsi bir provakasyon gerçekleştirmiştir. Bu vakıf son derece tehlikelidir! Devlet tanımaz, düzen tanımaz ve özerk bir dini yapı oluşturma çabası ile proje olduğu açık olan ve 'Anarşist Müslüman' oluşturma gayesinde olduğunu bildiğimiz kirli bir yapıdır!

Resmi imamı, müftüyü ve dahi devleti kabul etmeyen imam arkasında namaz kılmayan bu grubun yasak olmasına rağmen camide itikafa girmesi provakasyon ve gündem oluşturma amaçlıdır! Emniyet güçleri o yanlış müdahale ile haklı iken haksız duruma düşmüşlerdir ve o görüntüler iktidarı yıpratmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürmüştür! Emniyet aklı selim ile davranmalıydı. İlgili kişiler ihtiyaç gidermek için dışarı çıktıklarında müdahale edilmeliydi o görüntüler hükümet ve devlet düşmanlarını çok mutlu etti! Alparslan Kuytul son yıllarda yaptıkları ile bir ilim vakfı başkanı değil Organize suç örgütü lideri haline gelmiştir! Kendinden utanmalıdır!

Bu vakfın özellikle Kürt gençlerimiz ve Kürt halkımız arasında yaygınlaşmaya çalıştığını görüyoruz! PKK ile Kürtleri dinsizleştirdiler daha doğrusu islamsızlaştırdılar! Bu vakıf ile de Devlet ve düzen karşıtı özerk bir dini yapı ile 'Anarşist Müslüman' yetiştirilmeye çalışılıyor! Halkımız özellikle Kürt kardeşlerimiz bu konuda düşünmeli uyanık olmalı! Kürt kardeşlerimiz artık bu kirli oyunlara alet olmamalı ve bu kirli yapılardan uzak durmalıdır!

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler