Albaraka Türk'e uluslararası ödül

Albaraka Türk'e uluslararası ödül

İSTANBUL (AA) - Albaraka Türk, Bahreyn'de düzenlenen 23. Dünya İslami Bankacılık Konferansı'nda "Türkiye'de Katılım Bankacılığını En İyi Uygulayan...

İSTANBUL (AA) - Albaraka Türk, Bahreyn'de düzenlenen 23. Dünya İslami Bankacılık Konferansı'nda "Türkiye'de Katılım Bankacılığını En İyi Uygulayan Banka" ödülüne layık görüldü.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Albaraka Türk adına ödül törenine katılan Finansal Kurumlar Müdürü Mustafa Çetin, ödülü Bahreyn Merkez Bankası Başkanı Rasheed Mohammed Al Maraj'dan aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, gelişime ve değişime açık bir kurum olarak bankanın, Türk bankacılık sistemi ve dünyadaki bankacılık sisteminin içerisindeki yeri ve geleceğini yaklaşık 4 yıl önce planladıklarını, yatırımları ve hayata geçirdikleri projelerle planlarını adım adım hayata geçirdiklerini belirtti.

Utku, "Şubeleşmenin yanı sıra dijital platformlarda gelişen, doğrudan müşterinin ihtiyaçlarını dikkate alarak hızlı çözümler sunabilen, teknolojik bir hizmet bütünlüğü ile katılım bankacılığında önemli bir fark yarattık. Bu ödül, uzun dönemli stratejik planlamalarımız doğrultusunda hayata geçirdiğimiz bu yatırımlarımızın ve projelerimizin ne kadar isabetli olduğunun da bir kanıtıdır." ifadelerini kullandı.

Dünya İslami Bankacılık Ödülleri, finansal denge, finansal performans ve siyasi ve sosyal sorumluluk skorlarına göre yapılan değerlendirmeler sonucunda katılım bankalarına veriliyor. Ödüller, toplanan skora göre global, bölgesel ve ülke bazında olmak üzere 3 kategoride sahiplerini buluyor.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :