Akdeniz'de köpek balığı sürüsüyle burun buruna geldi

Akdeniz'de köpek balığı sürüsüyle burun buruna geldi

Akdeniz'in Derinliklerinde İlginç Anlar: Hatay'da Dalgıç Akın Rıdvanoğlu Köpek Balıklarıyla Burun Buruna Geldi

Hatay'ın Samandağ ilçesinde gerçekleştirilen bir dalış, eşsiz görüntülere sahne oldu. Akdeniz'in derinliklerinde keşif yapan dalgıç Akın Rıdvanoğlu, bir köpek balığı sürüsüyle karşılaştı. Bu etkileyici anlar Rıdvanoğlu'nun tepe kamerasıyla kaydedildi.

Akdeniz'de köpek balığı sürüsüyle burun buruna geldi

Dalışta Karşılaşılan Sürpriz

Dalış ekibiyle birlikte Karamağara bölgesine iniş yapan Akın Rıdvanoğlu, deniz altındaki balık kalabalığına dikkat çekti. Dalgıçlar daha derinlere indiklerinde köpek balıklarıyla karşılaştılar. Bu durum, ekipte hem heyecan hem de merak uyandırdı. Rıdvanoğlu, "Köpek balıklarıyla karşılaşmak bizi biraz heyecanlandırdı. Yaklaşmak istedik çünkü zararsız olduklarını düşündük ve öyle de oldular. Karınlarının tok olduğuna inanıyoruz, bu yüzden bizle çok ilgilenmediler. Balıkları denize saldık ve onlara yem verdik" dedi.

Akdeniz'de köpek balığı sürüsüyle burun buruna geldi

Köpek Balıklarının Davranışları

Akın Rıdvanoğlu, köpek balıklarının genellikle tehlikeli olmadığını ancak aç olduklarında agresif davranabileceklerini belirtti. Camgöz köpek balıkları, aç olmadıklarında saldırgan davranmazlar. Ancak aç olduklarında, karşılarına çıkan her canlıya saldırma eğilimindedirler. Rıdvanoğlu, bu deneyimin hem heyecan verici hem de korkutucu olduğunu ifade etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.