Akdeniz'de düşen Mısır yolcu uçağı

Akdeniz'de düşen Mısır yolcu uçağı

Uçağın enkazına ait olduğu belirtilen birkaç temel konum tespit edildi

KAHİRE (AA) - Paris-Kahire seferini yaparken Akdeniz'e düşen Mısır Hava Yolları'na ait Airbus A320 tipi yolcu uçağının enkazına ait birkaç temel konumun tespit edildiği bildirildi.

Oluşturulan araştırma komitesinden, yapılan yazılı açıklamada, hükümet tarafından enkaz ve kara kutuları arama çalışmalarına katılmak için kiralanan geminin, yolcu uçağının enkazına ait birkaç temel yeri tespit ettiği ifade edildi.

Tespit edilen yerlerden çekilen ilk fotoğrafların araştırma komitesine ulaştığı belirtilen açıklamada, arama takımı ile gemideki araştırmacıların, yerleri belirlendikten sonra enkaz parçalarının dağılımına ilişkin bir harita hazırlayacağı kaydedildi.

Komite geçen pazartesi günü, uçakta yer alan iki kara kutunun 24 Haziran'a kadar sinyal göndereceğini açıklamıştı.

Mısır Hava Yolları’na ait A320 tipi yolcu uçağı Paris-Kahire seferini yaparken, 19 Mayıs Perşembe günü 02.45’te Akdeniz’de Mısır hava sahasında radardan kaybolmuştu.

Uçakta 3'ü çocuk 56 yolcu ile 7'si uçuş görevlisi 10 mürettebat bulunduğu, bunlardan 30'unun Mısırlı, 15'inin Fransız, 2'sinin Iraklı, diğer 9'unun İngiliz, Belçikalı, Kuveytli, Suudi Arabistanlı, Sudanlı, Çadlı, Portekizli, Cezayirli ve Kanadalı olduğu açıklanmıştı.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı