Akbank'tan KOBİ'lere teminat desteği

Akbank'tan KOBİ'lere teminat desteği

İSTANBUL (AA) - Akbank ile Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında imzalanan yeni protokol ile mevcutta KOBİ’lere teminat desteği sunulan KGF programlarına bir...

İSTANBUL (AA) - Akbank ile Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında imzalanan yeni protokol ile mevcutta KOBİ’lere teminat desteği sunulan KGF programlarına bir yenisi daha eklenerek, Hazine kaynaklı Portföy Garanti Sistemi KOBİ’lerin hizmetine sunuldu.

Akbank tarafından yapılan açıklamaya göre, ocak ayında başlayan, KOBİ’lerin çeşitli finansman ihtiyaçları için teminat desteğiyle sunulan bu uygulamayla KOBİ’lere yüzde 85 kefalet oranıyla firma ya da grup başına 2,5 milyon TL kredi üst limitiyle kredi sunuluyor.

Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi tarafından desteklenen yeni programın devreye girmesiyle kefalet başvuru süreçleri iyileştirilerek daha fazla KOBİ niteliğindeki müşterinin Kredi Garanti Fonu teminatı ile finansmana erişim olanağı sağlanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, KOBİ'lerin finansmana erişimde en önemli ihtiyaçlarından birinin teminat olduğunu belirterek, "KGF bu konuda çok önemli bir misyon yüklenmiş durumda ve teminat yetersizliği nedeniyle finansman sağlayamayan KOBİ'lere kefil oluyor. Yeni protokolle ise süreçler çok hızlandı ve çok daha geniş kitlelere teminat desteği sağlanabilir oldu." bilgisini verdi.

Oğuz, Akbank KOBİ bankacılığı olarak teminat ihtiyacı olan bütün KOBİ’lere bu desteği verme konusunda hazır olduklarını aktararak, "KGF teminatlı kredilerden yararlanmak isteyen tüm KOBİ'leri Akbank şubelerine bekliyoruz." ifadesini kullandı.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı