Ahmet Hakan'dan Ali Babacan'a eleştiri: Mıy mıy mıy... Buhar oldu

Ahmet Hakan'dan Ali Babacan'a eleştiri: Mıy mıy mıy... Buhar oldu

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, partisini yakında açıklaması beklenen Ali Babacan'ın siyasette yeni bir şey demediğini sadece "mıy mıy" yaptığını belirterek eleştiri oklarını yöneltti.

Aylardır yeni oluşum içerisinde olduğu ifade edilen ve partiiçin tarihler verilen Ali Babacan partisini bir türlü kuramadı. Geçtiğimiz günlerde Hürriyet'in başına getirilen Ahmet Hakan, Babacan'a köşesinden yüklendi. Ahmet hakan Ababcan'ın buhar olduğunu söyledi.

 

YÜKSELİŞİ:

Gizemi durdu... Bir şeyler yapacakmış gibi bir hava yaydı... Gözlerin kendisine çevrilmesine yol açtı... Ciddiye alındı... Merak edildi... Dikkatle gözlendi, merakla izlendi... "Davutoğlu değil de sen asıl Ali Babacan'a bak" dedirtti... Abdullah Gül'ü arkasına aldı... Değişik mahfillerde konu oldu... Rüzgar yakalamış gibi bir eda takındı... Ve yükselişi böyle başladı.

 

DÜŞÜŞÜ:

İlk kez kapsamlı bir röportaj verdi... Verdiği bu ilk röportajda... Hiçbir şey dememeyi başararak, sadece "mıy mıy da mıy mıy" diyerek, kimseyi ürkütmeme çabasına girerek, esaslı tek bir cümle kurmayarak, hesapçı kararsızlığını hissettirerek, memleket meseleleriyle ilgili farklı hiçbir açılım getiremeyerek... Fena halde düşüşe geçmiş oldu.

BUHAR OLUŞU:

Barış Pınarı harekatı yapıldı... Kendisinden tek bir kelime bile gelmedi. Dünyada herkes Türkiye'yi konuştu... Kendisinden ses seda çıkmadı. Ankara Mutabakatı imzalandı... Minnacık bir tutum bile almamayı tercih etti. Soçi Mutabakatı imzalandı... "Tık" bile dememeyi tercih etti. Ve bu son tepkisizlik abidesi haliyle de... Buhar olup gökyüzüne doğru uçup gitti.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler