29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

KAYSERİ (AA) - Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Cumhuriyet'in 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla resepsiyon verdi.Kent merkezindeki bir otelde gerçekleştirilen...

KAYSERİ (AA) - Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Cumhuriyet'in 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla resepsiyon verdi.

Kent merkezindeki bir otelde gerçekleştirilen resepsiyona, Vali Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, siyasi parti il başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Vali Günaydın, burada yaptığı konuşmada, Türk milleti olarak tarih boyunca birçok engelin aşıldığını söyledi.

Ülke topraklarının büyük fedakarlıklarla kazanıldığını vurgulayan Günaydın, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde ecdadımızın ortaya koyduğu büyük bir fedakarlık ve kahramanlıkla Kurtuluş Savaşı'nı kazandık. Ondan sonra da 1923 yılında Cumhuriyet'imizi ilan ettik. O günden bugüne çok büyük mesafeler aldık. Önümüze birçok engel çıkartıldı ama milletimiz birbirine dayanarak, güç vererek, destek vererek bütün engelleri tek tek aştı." diye konuştu.

Bundan sonra da engelleri ortaya koyanlara karşı Türk milletinin en güzel cevabı vereceğini belirten Günaydın, şunları kaydetti:

"Malazgirt'te, Miryokefalon'da, Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da ve 15 Temmuz'da ülkemiz üzerinde hesabı olan hainlere bu millet, en güzel cevabı verdi. Bundan sonra da bu tür durumlarda cevap vermeye devam edecek. Bizler birbirimizi sevdikçe, güç verdikçe hep güçlü ve başarılı olacağız. 2023 vizyonumuzda bizler dünyanın ilk 10 ülkesi arasına girmeyi hedefledik. Bunun için çok çalışacağız, üreteceğiz ve daha fazla istihdam oluşturacağız. Bu güç ve kudret bu millette mevcut."

Kaynak:Haber Kaynağı