29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale'nin Keskin, Karakeçili, Bahşılı ve Yahşihan ilçelerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.Keskin'deki tören,...

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale'nin Keskin, Karakeçili, Bahşılı ve Yahşihan ilçelerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.

Keskin'deki tören, Kaymakamlık önünde başlayan ve Cumhuriyet Meydanı'nda sona eren "Cumhuriyet Yürüyüşü" ile başladı.

Cumhuriyet Meydanı'nda devam törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Kaymakam Tekin Erdemir, burada yaptığı konuşmada, "Cumhuriyet'in değerlerine sahip çıkmalıyız. Cumhuriyet kolay kurulmadı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın ülkemize ve Keskin'e hayırlı olmasını dilerim. Şehit ve gazilerimizi de minnetle anıyoruz. Hepsinin yaptıkları kalbimizden hiç silinmeyecektir." dedi.

Tören, öğrenciler tarafından okunan şiirler ve çeşitli gösterilerin ardından sona erdi.

Programa, Belediye Başkanı Dede Yıldırım, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

- Karakeçili

Karakeçili Stadı'nda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Kaymakam Yunus Emre Şahin ve Belediye Başkanı Veysel Aydemir, vatandaşların bayramını kutladı.

Törende, Kaymakam Şahin'in günün anlam ve önemine belirten konuşmayı yapmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu ve gösteriler düzenlendi.

Program, tören geçidinin ardından sona erdi.

- Bahşılı

Bahşılı Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Kaymakam Ahmet Altun'un günün anlam ve önemine belirten konuşmayı yapmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu ve halk oyunları gösterisi yapıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, protokol üyeleri ve vatandaşların katıldığı program, tören geçidinin ardından sona erdi.

- Yahşihan

Yenişehir Mahallesi'ndeki bir halı sahada düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Kaymakam Fatih Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, "Büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından Cumhuriyetin 96'ncı yılını kutluyoruz. Bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi milletçe şükran ve rahmetle anıyoruz." ifadelerini kullandı.

Tören, öğrencilerin şiirler okuması ve çeşitli gösterilerin ardından sona erdi.

Programa, Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Mühimmat Ana Depo Komutanı Bakım Albay Lütfü Önder Balkan, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı