• BIST 99.748
 • Altın 258,652
 • Dolar 5,6857
 • Euro 6,3788
 • Konya 27 °C
 • ABD'deki FETÖ şebekesi: Soner Tarım
 • ŞEBEKE: İhanetin Kodları TIKLA&İZLE
 • ABD'deki FETÖ Şebekesi: Aydoğan Vatandaş
 • ABD'deki FETÖ şebekesi: Soner Tarım
 • ŞEBEKE: İhanetin Kodları TIKLA&İZLE
 • ABD'deki FETÖ Şebekesi: Aydoğan Vatandaş

REKTÖR PROF. DR. MUSTAFA ŞAHİN’İN GAYRETİNİ KUTLUYORUM

Fahri Kubilay

FETÖ ile  mücadelede  Selçuk Üniversitesi,  ülkemiz  için  son derece önem arz ediyor. FETÖ’cüler  bu üniversiteyi özellikle  yüksek lisans  ve doktora  çalışmalarında adeta üs  edinmiş .

 Böyle  derin bir yapıyı, ekibi ile birlikte üniversiteden  temizleme  aşkı  ve  gayreti içinde olan   rektör için; “ağır davranıyor”,  “ gerekli mücadeleyi  yapmıyor”,   gibi ithamlara la   yıpratmaya çalışmak, bu yönde yazılar yazmak,  gündem  oluşturmaya çalışmak,    bizleri  oldukça üzmüştür.  Bu  çarpıtmaları   üstelik de  kendi insanımızın yapması  daha da üzücüdür.  Birbirimizle  uğraşırsak eğer,   Allah gücümüzü  ve kudretimizi  elimizden alır,   vatan hainlerini sevindirir, mücadele  eden ve etmeye devam edecek  olan insanlarımızın gayretini kırar.

Ayet tam da  bu  konuyu   bize açıklıyor. "Allah, kendi   yolunda  kenetlenmiş,   bir duvar   gibi saf   bağlayarak savaşanları sever"(saff4). Saf bağlamak,  yani omuz   omuza   bir olmak  ve  birbirini  desteklemek” demektir. Zıddını yaparsak,  birbirimize çelme takarsak,   birbirimizin   kuyusunu  kazarsak eğer,  Allahın sevgisine   mazhar olamayız. Hatta; “kim kardeşinin kuyusunu kazarsa, kazdığı kuyuya  kendisi düşer.”

Uzun zamandır  beri tanıdığımız,  İmam-Hatip yıllarından, Tıp Fakültesindeki öğrencilik yıllarına kadar  bildiğimiz , gençliğin yetişmesinde   madden  ve manen  mücadele  etmiş,  muhazafakar camiada sevildiği  gibi   toplumun  her kesimi tarafından  da sevilen ve takdir edilen Hocamızı yıpratmaya   kimsenin hakkı yoktur. Bu bir vebaldir, günahtır. İktidar   ve koltuk hırsına  kapılıp rektörümüze çeşitli ithamlarda  bulunmak, sadece ve sadece FETÖ’cü hainlerin ve diğer hainlerinin  işine   yarar.

Üniversitelerden aldığımız bazı bilgiler,  Rektör Hocamızın ne kadar sistematik bir mücadele yaptığını açıkça göstermektedir. Rektörümüz, 14 Ocak'ta görevi devraldı ve bu tarihten 15 Temmuz’ kadar geçen 6 aylık süre içinde; 8 yeni dekan ataması yapmış, 4 dekanın istifasını istemiştir. Ayrıca 6 MYO müdürü ataması yapmış,  iki de enstitüsü müdürünün istifasını isteyerek yerine yeni atamalar yapmıştır. Ayrıca 3 Daire Başkanı,  4 Fakülte Sekreteri görevden alınarak yeni atamalar bu kadrolara yeni atamalar yapılmıştır. Bilgi İşlem Dairesi, Personel Dairesi, Strateji Dairesi, İdari Mali İşler Dairesi, Teknokent, Otomasyon gibi kritik birimlerde FETÖ’cü personel uzaklaştırılmıştır. Bir çok kurul ve komisyonların yönetim kurullarının istifası alınmış, bu yerlere yeni atamalar yapılmıştır. Bunlar yapılırken de 15 Temmuz’dan önce uygulanmakta olan mevzuatlara göre hareket edilmiştir. Ancak darbe sonrası ilan edilen OHAL ve çıkarılan kanun hükmünde kararnameler rektörlüğe büyük yetkiler tanıdığından dolayı, 15 Temmuz öncesi yapılan hazırlıkların da yardımı ile kısa sürede yaklaşık 300 kişi açığa alınmış, soruşturulmuş ,160 kişi ihraç edilmiştir.

 Bu rakamlar, Türkiye'deki diğer üniversitelere bakıldığında, asıl yapının burada çöreklendiğinin işaretidir. Bütün bunlardan sonra Selçuk Üniversitesi'nde hala “FETÖ ile mücadele edilmiyor”, “ağır davranılıyor” derseniz eğer iyi   niyetli değilsiniz demektir. Ben şahsen rektör Şahin'in FETÖ ile mücadelesini ve gayretini kutluyorum. Aleyhte konuşanların somut bir veri ortaya koyamadığını görüyorum. Bu insanlarımızın, yani aleyhte konuşanların kişisel beklentilerini bulamadıklarını için ya da Sayın Rektörümüzü yönlendirmek istedikleri için çarpıtma yaptıklarını düşünüyorum.

 Bazı STK ların da eleştirilerinin yapıcı olmadığını, vicdani olmadığını görmekteyim. Dün, Rektörlük katına çıkmayan, AK Parti döneminde atanan FETÖ’cü rektöre hesap soramayan , odasına dahi  giremeyen STK ların bugün, Rektörümüzün odasında usul erkan bilmeden girip hesap sormaya kalkmaları üzücüdür. Şunu iyi bilmeliyiz ki bu rektör, bizim düşünce dünyamızın cefakar fedakar bir abisidir, ferdidir. Ona dua etmemiz gerekir.Hatalarını yapıcı bir şekilde uyarmalıyız. Belli bir makama gelmiş insanlarımızı; hırpalamak, yıpratmak, iftira atmak neredeyse adet haline geldi.

Beklentilerimiz, davaya ve milletimizin menfaatlerine yönelik olmalı, şahsi menfaatlere dayalı olmamalıdır. Sayın Rektörü, Ümmetin ümidi olmuş, Sayın Cumhurbaşkanımız  4 yıllığına atamıştır. Rektörümüzde 701 oyla seçilmiştir. 701 oy almışsa demek ki sevilen birisidir.

Şahsi menfaatlerimiz için atayana da, atanana da haksızlık etmeyelim.

 

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
TAHİR AKNAZ
23 Şubat 2017 Perşembe 09:45
09:45
fehmi ERKUT un dikkat çektiği sorulara cevap vermesi gerekir. Hoca neden susar anlamış değilim
193.255.247.67
Fehmi ERKUT
22 Şubat 2017 Çarşamba 16:31
16:31
Arkadaşlar! Söz e girenlerin ifadelerine bakınca polemik kokan ve taraftarlık anlayışıyla yazılan sözler olduğu çok belli oluyor. Bir kere eleştiriye açık olmak, geniş düşünmek, işi eğitim olanların ve özellikle eğitim kurumlarını yönetenlerin vasfı olması gereken bir haslet olmalıdır diye düşünürüm.
Bir kısmı tamamen eleştirel bakmış bir kısmı da vatan millet sakarya savunmuş.
Yalnız dikkat çeken iki soru var bunu cevaplaması gereken kişi S.Ü. Rektörüdür.
Soru 1) “Rektörün göreve geldiği tarihten itibaren, 25 Temmuz a kadar hangi fetocu jakkında ne işlem yapılmıştır” diye bir soru var. Bu soru iddiali bir soru, eğer söz konusu tarihe kadar bir fetocu hakkında bilr işlem yapılmamış ise; bu son derece düşündürücü bir husustur. Rektör çıkıp bu durumu açıklaması lazım. Sukut etmesi bu soruya cevabı olmadığı anlamı çıkıyor ki; bu da iddia eden kişinin elini güçlendiriyor.
Soru 2) Bir diğer dikkat çeken ifade; “15 Temmuza proje diyenler ile birlikte çalışıyorsunuz” diye bir suçlama var. Eğer bu iddia doğruysa bu durumu savunmaya kimsenin gücü yetmez. O zaman Rektör, Bu iddiaları dinleyecek, kamuoyunu bilgilendirecek ve varsa yanlış anlaşılmalar (Doktor olduğunu biliyoruz) tedavi edecektir.
Diyalog kapısını açık tutup, sadece kendini savunanları değil, onların dışındakileri de dinleme erdemini göstermesi lazım. Dinlemeden yola devam etmesi, evet efendim sebet efendimcilerle çok yol alınmaz. Öyle de yapmak çok akıllıca bir iş gibi görünmüyor. Her yiğidin bir yoğurt yiyiş biçimi var ne diye biliriz ki….
Rektör Beyin Öğrencilerin tvitlerini üşenmeden cevap vermesi takdire şayan bir durum. Bu gibi iddialar için kamuoyuna açıklama yaparsa onu sevenleri mutlu eder. Yazıyı okuyan danışmanlarının ulaştırmasında kamuoyu adına fayda var düşüncesindeyim.
193.255.247.67
cahit şahin
20 Şubat 2017 Pazartesi 15:41
15:41
yürü be hocam meyceli ağaç taşlanır . allah cesaretine ferasetine liyakatine ve en önemlisi insancıllığına kat ve kat güç ve değer versin inşallah
193.255.241.2
ibrahim
20 Şubat 2017 Pazartesi 12:24
12:24
11:43
rektör şahin dönemin başbakanının bilgisi dahilinde rektör yardımcısı olmuştur
193.255.247.42
Seydi
20 Şubat 2017 Pazartesi 11:43
11:43
Rektör hocayı hakkında belgeler olduğu iddiasıyla tehdit etmişlermişmişmiş, oda rektör yardımcılığına razı olmuşmuşmuş,... Yav arkadaş bu kadar da olmaz ya. Bütün FETÖ cüler bu üniversitede çöreklenmiş ama rektör yardımcılığına adamlarını bulamamış larda mustafa hocaya mecbur kalmışlar. Allahım sen aklımı koru
95.0.101.74
Seydi
20 Şubat 2017 Pazartesi 11:38
11:38
"Rektörümüz 701 oyla seçilmiştir. 701 oy almışsa demek ki sevilen birisidir. " Peki atılan akademisyenler kime oy vermiştir. Diğer rektör adayı bugün hangi görevdedir.
""Allah, kendi yolunda kenetlenmiş, bir duvar gibi saf bağlayarak savaşanları sever"(saff4)." Saflara dikkat edelim. Eğer hoca bi yanlış yaptıysa vebali ona koşulsuz ve tereddütsüz itaat edenlerin ve alkışlayanlarında üzerine olur.
95.0.101.74
ibrahim
20 Şubat 2017 Pazartesi 08:44
08:44
lütfen yorumları tarafsız olarak yayınlayın
193.255.247.42
Az kaldı dostum az...
19 Şubat 2017 Pazar 21:50
21:50
Ismarlama bir yazı olmuş, en kritik cümle ise:

" Dün, Rektörlük adına açıklama yapan, AK Parti döneminde atanan FETÖ’cü rektöre hesap soramayan, odasına dahi giremeyen STK ların bugün, Rektörümüzün odasında usul erkan bilmeden girip hesap sormaya kalkmaları üzücüdür. "

Anlaşılan birilerinin suyu ısınmaya başlamış...
185.137.18.47
Tarafsiz
19 Şubat 2017 Pazar 20:21
20:21
Rektor hocam ferasetli ve ihtiyatli bir sekilde hareket ediyor ozellikle feto belasi mensubu olmus bukalemun kilikli insanlari ayiklamak kolay olmuyor ama bu konuda cok dikkatli davranana bir ekip var kendilerini kutluyor basarilar diyorum
5.47.235.185
Adem Tayyar
19 Şubat 2017 Pazar 19:53
19:53
Memleket gazetesi aynı kalemden çıkmış ve klasik Rektör karşıtı eleştiri ileri yazmış
Objektif olmalısınız
88.241.32.87
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim