• BIST 103.186
  • Altın 227,073
  • Dolar 5,3171
  • Euro 6,0307
  • Konya 4 °C
  • 'Taklacı İdris Naim yuvarlandı, kapağını buldu'
  • 'Ahmet Davutoğlu parti kuruyor' iddiası
  • Torba kanun kabul edildi. İşte ekonomideki yeni düzenlemeler
  • 'Taklacı İdris Naim yuvarlandı, kapağını buldu'
  • 'Ahmet Davutoğlu parti kuruyor' iddiası
  • Torba kanun kabul edildi. İşte ekonomideki yeni düzenlemeler

Bedensel engelli yüzücülerden 19 madalya

Bedensel engelli yüzücülerden 19 madalya
- Türkiye, 32. Uluslararası Almanya Şampiyonası'nda 4 altın, 7 gümüş ve 8 bronz madalya kazandı


ANKARA (AA) - Bedensel engelli milli yüzücüler, 32. Uluslararası Almanya Şampiyonası'nda 19 madalya kazandı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen organizasyona 50 ülkeden 550 sporcu katıldı.

Genç sporcuların da yer aldığı şampiyonada 4'ü altın, 7'si gümüş ve 8'i bronz olmak üzere toplam 19 madalya elde eden milli yüzücüler, önemli bir başarı elde etti.

Milli sporcular, kazandıkları madalyalarla ağustos ayında İrlanda'nın başkenti Dublin'de gerçekleştirilecek Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası öncesi umutlandırdı.

Şampiyonada milli yüzücülerin elde ettikleri dereceler şöyle

Beytullah Eroğlu: 200 metre serbest S5 kategorisi (2.), 50 metre sırtüstü S5 kategorisi (2.), 100 metre serbest S5 kategorisi (3.), 50 metre kelebek S5 kategorisi (2.)

Koral Berkin Kutlu: 200 metre serbest gençler C kategorisi (3.), 50 metre sırtüstü gençler C kategorisi (1.), 50 metre kelebek gençler C kategorisi (1.)

Sümeyye Boyacı: 50 metre sırtüstü S5 kategorisi (3.), 50 metre sırtüstü gençler B kategorisi (2.), 50 metre kelebek S5 kategorisi (2.), 50 metre kelebek gençler B kategorisi (1.)

Sevilay Öztürk: 50 metre kelebek S5 kategorisi (3.), 50 metre kelebek gençler B kategorisi (2.)

Bülent Oturakçı: 50 metre sırtüstü S5 kategorisi (3.), 50 metre kelebek S5 kategorisi (3.)

Uğurcan Özer: 100 metre kelebek S10 kategorisi (3.)

Nil Şahin: 200 metre serbest S7 kategorisi (1.)

Uğur Şenel: 400 metre serbest S6 kategorisi (3.)

Ömer Onur İnci: 200 metre karışık SM5 kategorisi (2.)


AA

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Galatasaray ile Akhisarspor 14. randevuda23 Şubat 2019 Cumartesi 10:43
  • Öğretmen, öğrenci ve veli kaynaşma maçı yapıldı23 Şubat 2019 Cumartesi 10:38
  • Basketbol: THY Avrupa Ligi23 Şubat 2019 Cumartesi 10:23
  • Dünya Superbike Şampiyonası23 Şubat 2019 Cumartesi 10:18
  • Eskrimde Avrupa şampiyonluğu23 Şubat 2019 Cumartesi 10:13
  • MKE Ankaragücü'nün rakibi Büyükşehir Belediye Erzurumspor23 Şubat 2019 Cumartesi 09:58
  • Galatasaray ile Akhisarspor 14. maça çıkıyor23 Şubat 2019 Cumartesi 09:38
  • George ve Westbrook'tan Jazz potasına 88 sayı23 Şubat 2019 Cumartesi 09:13
  • Maçın ardından23 Şubat 2019 Cumartesi 00:03
  • Basketbol: 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri23 Şubat 2019 Cumartesi 00:03
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim