TBMM Genel Kurulu

TBMM Genel Kurulu

Meclis Başkanvekili Levent Gök:- "Kadının sesinin Meclisimizde daha gür daha yüksek çıkmasını istiyoruz. Buna ihtiyacımız var"

TBMM (AA) - TBMM Başkanvekili Levent Gök, kadının sesinin Mecliste daha gür daha yüksek çıkmasını istediklerini belirterek, "Buna ihtiyacımız var." dedi.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Gök başkanlığında toplandı.

Gündem dışı konuşmalara geçmeden önce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne ilişkin kısa bir konuşma yapan Gök, "Tüm dünyada ve Türkiye'de kadınlarımızın özgürlük, eşitlik ve adalet mücadelesi büyük zorluklarla geçti. Bu durum bugün de halen devam etmektedir." ifadesini kullandı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün önemine işaret eden Gök, "8 Mart, dünyada emekçi kadınların kendi emeklerinin değerini almak ve hayatın her alanında erkeklerle eşit hatta daha da ileri gitmek için mücadele verdikleri günün adıdır. Siyaset, sosyal, kültürel alanda, iş alanında kadınlarımızın çok daha önemli sayıda temsil edileceği günlerin bir an önce gelmesi dileğiyle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nüzü kutluyorum." diye konuştu.

8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle bu hafta Meclis'in tüm birleşimlerinde gündem dışı konuşmaların tümünün kadın milletvekillerine verildiğini bildiren Gök, "Kadının sesinin Meclisimizde daha gür, daha yüksek çıkmasını istiyoruz. Buna ihtiyacımız var." dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda kadın milletvekillerine karanfil dağıtıldı.Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.