Emlak Konut'un Başakşehir Kayabaşı'ndaki İhalesinin İkinci Oturumu Yapıldı

Emlak Konut'un Başakşehir Kayabaşı'ndaki İhalesinin İkinci Oturumu Yapıldı

Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat - Nida İnşaat İş Ortaklığı 1 milyar 72 milyon TL en yüksek teklifi verdi

İSTANBUL (AA) - Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) AŞ, İstanbul Başakşehir Kayabaşı 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumunun yapıldığını bildirdi.

Emlak Konut'un Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında, söz konusu ihalenin ikinci oturumunun bugün yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, ihalede en yüksek teklifi 407 milyon 588 bin lira ile Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat - Nida İnşaat İş Ortaklığının verdiği, söz konusu ortaklığın ayrıca 1 milyar 72 milyon 600 bin TL ile arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için de en yüksek teklifte bulunduğu bildirildi.

Tekliflerin değerlendirme aşamasında bulunduğu belirtilen açıklamada, ihaleye esas taşınmazların tespit edilen asgari bedelinin 117 milyon 420 bin TL tutarında olduğu ifade edildi.

Söz konusu ihaleye 18 Mart'ta Yıldızlar İnşaat - HKM İnşaat İş Ortaklığı, 475 milyon 752 bin TL ile en yüksek teklifi vermiş fakat Emlak Konut, 7 Nisan'da en yüksek teklifin uygun bulunmadığından ihalenin iptal edildiğini duyurmuştu.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler