• BIST 104.123
  • Altın 145,814
  • Dolar 3,4910
  • Euro 4,1702
  • Konya 15 °C
  • Dünyanın gözü Kuzey Irak’ta
  • Irak Başbakanı İbadi'den referandum açıklaması
  • Kuzey Irak'ta gerçekleştirilecek referandum yok hükmündedir
  • Dünyanın gözü Kuzey Irak’ta
  • Irak Başbakanı İbadi'den referandum açıklaması
  • Kuzey Irak'ta gerçekleştirilecek referandum yok hükmündedir

TBL'de play-off heyecanı başlıyor

TBL'de play-off heyecanı başlıyor
- Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde normal sezonu ilk 8'de bitiren takımlar, yarın başlayacak play-off çeyrek final turunda mücadele edecek


ANKARA (AA) - Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde (TBL) play-off heyecanı, yarın oynanacak 2 maçla başlayacak.

Ligde normal sezonu ilk 8'de bitiren takımlar, play-off çeyrek finalinde mücadele edecek. Çeyrek finalde üç galibiyete ulaşacak takım, play-off final grubuna yükselecek.

Çeyrek final turunda ilk 2 maç, normal sezonu üst sırada bitiren takımın sahasında, 3. ve 4. karşılaşmalar ise rakip sahada oynanacak.

Seride eşitlik halinde ise 5. maça normal sezonu rakibine göre daha üst sırada tamamlayan takım ev sahipliği yapacak.

Bu turu geçecek 4 takım, deplasmanlı çift devreli lig usulünün uygulanacağı play-off final grubuna katılacak. Grubu ilk 2 sırada bitirenler ekipler, Spor Toto Basketbol Süper Ligi'ne yükselecek.

Çeyrek final serisinde ilk 3 maçın programı şöyle:


- 1. maçlar


Yarın:

19.00 Astra Group Sakarya Büyükşehir Belediyespor-Türk Telekom (Sakarya Atatürk)

19.00 Bursa Durmazlar-Afyon Belediyespor (Bursa Atatürk)

28 Nisan Cuma:

18.30 Petkimspor-Acıbadem Üniversitesi (ENKA)

19.00 Nesine.com Eskişehir Basket-İstanbulspor Beylikdüzü (Anadolu Üniversitesi)


- 2. maçlar


29 Nisan Cumartesi:

18.00 Bursa Durmazlar-Afyon Belediyespor (Bursa Atatürk)

19.00 Astra Group Sakarya Büyükşehir Belediyespor-Türk Telekom (Sakarya Atatürk)

30 Nisan Pazar:

16.30 Petkimspor-Acıbadem Üniversitesi (ENKA)

17.00 Nesine.com Eskişehir Basket-İstanbulspor Beylikdüzü (Anadolu Üniversitesi)


- 3. maçlar


2 Mayıs Salı:

18.00 Türk Telekom-Astra Group Sakarya Büyükşehir Belediyespor (TOBB ETÜ)

19.00 Afyon Belediyespor-Bursa Durmazlar (Afyon Atatürk)

3 Mayıs Çarşamba:

14.00 İstanbulspor Beylikdüzü-Nesine.com Eskişehir Basket (Gazanfer Bilge)

16.00 Acıbadem Üniversitesi-Petkimspor (Acıbadem Üniversitesi)


AA

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Basketbol: Hazırlık maçı24 Eylül 2017 Pazar 23:03
  • Ludogorets deplasmanda kazandı24 Eylül 2017 Pazar 23:03
  • Basketbol: FIBA Şampiyonlar Ligi24 Eylül 2017 Pazar 22:58
  • Kadınlar Özgecan Basketbol Turnuvası24 Eylül 2017 Pazar 22:53
  • Türkiye Off-Road Şampiyonası24 Eylül 2017 Pazar 22:48
  • Büyükler Açık Eskrim Turnuvası24 Eylül 2017 Pazar 22:48
  • Maçın ardından24 Eylül 2017 Pazar 22:43
  • Braga, Tondela deplasmanında galip24 Eylül 2017 Pazar 22:43
  • Türk karatecilerden 7 madalya24 Eylül 2017 Pazar 22:33
  • "Gran Fondo Marmara" bisiklet organizasyonu24 Eylül 2017 Pazar 22:18
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim