• BIST 110.377
  • Altın 155,810
  • Dolar 3,8543
  • Euro 4,5433
  • Konya 9 °C
  • Meteoroloji'den Konya için yağış müjdesi
  • Yunanistan'da DHKP-C'den Erdoğan'a suikast planı iddiası
  • TSK'da yemek duası değişti: Allahımıza hamdolsun...
  • Meteoroloji'den Konya için yağış müjdesi
  • Yunanistan'da DHKP-C'den Erdoğan'a suikast planı iddiası
  • TSK'da yemek duası değişti: Allahımıza hamdolsun...

Spor Toto 2. Lig ikinci şampiyonunu arıyor

Spor Toto 2. Lig ikinci şampiyonunu arıyor
- Normal sezonu cumartesi günü tamamlanacak Spor Toto 2. Lig'de, Kırmızı Grup'ta şampiyonluğu garantileyen MKE Ankaragücü'nün ardından TFF 1. Lig'e doğrudan yükselecek diğer ekip, Beyaz Grup'ta İstanbulspor veya Amed Sportif Faaliyetler olacak- Play-off'a


İZMİR (AA) - Spor Toto 2. Lig'de normal sezon, iki grupta 29 Nisan Cumartesi günü yapılacak maçlarla tamamlanacak.

Kırmızı Grup'ta şampiyonluğu garantileyen MKE Ankaragücü'nün ardından TFF 1. Lig'e doğrudan yükselecek diğer ekip, Beyaz Grup'ta İstanbulspor veya Amed Sportif Faaliyetler olacak.

Gruplarını ilk sırada tamamlayan takımların doğrudan TFF 1. Lig'e yükseldiği 2. Lig'de, MKE Ankaragücü geçen hafta adını bir üst lige yazdırmayı garantiledi. Beyaz Grup'ta ilk iki sırada yer alan İstanbulspor ve Amed Sportif Faaliyetler'in durumu ise son haftaya kaldı.

Ligde gruplarını lider bitirecek takımların yanı sıra play-off maçları sonunda 1 takım daha adını TFF 1. Lig'e yazdıracak.

İki grupta dörder takımın play-off oynayacağı ligde, kendi gruplarında 2. ile 5. ve 3. ile 4. takımlar, play-off ilk turunda çift maçlı eleme sisteminde karşılaşacak. Bu turda rakiplerini saf dışı bırakacak takımlar, yarı finalde de çift maç eleme usulüyle karşılaştıktan sonra iki grubun kazananları, tarafsız sahada tek maç üzerinden TFF 1. Lig'e yükselecek 3. ekip olmak için mücadele verecek.

Play-off çeyrek final ilk maçları 4 Mayıs Perşembe günü ligi 4. ve 5. sırada bitirecek ekiplerin sahasında, rövanş müsabakaları ise 8 Mayıs Pazartesi günü oynanacak.

Yarı final müsabakalarının 12 Mayıs Cuma ve 16 Mayıs Salı günü oynanacağı 2. Lig'de, play-off final karşılaşması ise daha sonra belirlenecek tarafsız sahada 21 Mayıs Pazar günü yapılacak.

İki grupta son sırada yer alacak üçer takım ise mücadelesine gelecek sezon Spor Toto 3. Lig'de devam edecek.


- Beyaz Grup


Son haftaya 65 puanla lider giren İstanbulspor ile 63 puana sahip Amed Sportif Faaliyetler'den birisinin adını doğrudan TFF 1. Lig'e yazdıracağı Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta, Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Sivas Belediyespor ve Kocaeli Birlikspor play-off'a kalmayı garantiledi.

İstanbulspor'un Sivas Belediyespor'u konuk edeceği son haftada Amed Sportif Faaliyetler ise Kahramanmaraşspor'u ağırlayacak. İki ekibin olası puan eşitliğinde kendi aralarındaki maçlarda eşitlik olduğu için genel averaja bakılacak.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un üçüncülüğünün kesinleştiği grupta, play-off eşleşmeleri de cumartesi günkü maçlarla belirlenecek.

Ofspor ve Büyükçekmece Tepecikspor'un veda ettiği ligden düşecek son ekip 34 puanlı Anadolu Üsküdar 1908 veya 37 puana sahip Fethiyespor olacak.

Bir puan alması halinde ligde kalacak Fethiyespor'un deplasmanda Büyükşehir Belediye Erzurumspor'la karşılaşacağı son haftada, Anadolu Üsküdar 1908, Bucaspor'u ağırlayacak. İki takımın puan eşitliğinde ise ligden düşecek takımı genel averaj belirleyecek.

Grupta saat 15.30'da başlayacak maçların programı ve puan durumu şöyle:


Maç programı

Büyükşehir Belediye Erzurumspor-Fethiyespor (Kazım Karabekir)

Büyükçekmece Tepecikspor-Kocaeli Birlikspor (Esenyurt Necmi Kadıoğlu)

Keçiörengücü-Fatih Karagümrük (Ankara Aktepe)

Konya Anadolu Selçukspor-Hacettepe (Konya Büyükşehir Belediyesi Atatürk)

Nazilli Belediyespor-Pendikspor (Nazilli İlçe)

İstanbulspor-Sivas Belediyespor (Bahçelievler İl Özel İdare)

Zonguldak Kömürspor-Ofspor (Devrek İlçe)

Anadolu Üsküdar 1908-Bucaspor (Maltepe Hasan Polat)

Amed Sportif Faaliyetler-Kahramanmaraşspor (Seyrantepe Spor Kompleksi)


Puan durumu:

TakımlarOGBMAYAv.P
1. İstanbulspor33205846222465
2. Amed Sportif Faaliyetler33189649301963
3. Büyükşehir Belediye Erzurumspor33179756332360
4. Sivas Belediyespor331411844331153
5. Kocaeli Birlikspor33158103733453
6. Keçiörengücü331310104945449
7. Nazilli Belediyespor331210113742-546
8. Zonguldak Kömürspor331111114641544
9. Pendikspor33128134143-244
10. Konya Anadolu Selçukspor33126153038-842
11. Hacettepe331011123734341
12. Kahramanmaraşspor33913113641-540
13. Bucaspor33127144351-840
14. Fatih Karagümrük33109143640-439
15. Fethiyespor33910143544-937
16. Anadolu Üsküdar 190833713133043-1334
17. Büyükçekmece Tepecikspor3395194055-1532
18. Ofspor3375212953-2426


- Kırmızı Grup


MKE Ankaragücü'nün geçen hafta birinciliğini ilan ettiği ve TFF 1. Lig'e yükseldiği Kırmızı Grup'ta Gümüşhanespor, Hatayspor, Menemen Belediyespor ve Kastamonuspor 1966 play-off mücadelesi verecek. Gümüşhanespor'un ikinciliği garantilediği grupta play-off eşleşmeleri son haftanın ardından belli olacak.

Düşmesi kesinleşen Kayseri Erciyesspor ve 1461 Trabzon'un dışında Kırmızı Grup'ta lige veda edecek 3. takım için 4 aday bulunuyor. Son haftaya 35 puanla 16. sırada giren Kırklarelispor, 36 puanlı Tuzlaspor ile otuz yedişer puana sahip Aydınspor 1923 ve BUGSAŞ Spor'un ligden düşme ihtimali var. Bu takımların kendi aralarında karşılaşacağı son haftada BUGSAŞ Spor-Kırklarelispor ve Tuzlaspor-Aydınspor 1923 maçları oynanacak.

Grupta, son haftanın programı ve puan durumu şöyle:


Maç programı:

13.30 1461 Trabzon-İnegölspor (Ahmet Suat Özyazıcı)

15.30 BUGSAŞ Spor-Kırklarelispor (Ankara OSTİM)

15.30 Tuzlaspor-Aydınspor 1923 (Tuzla Belediye)

15.30 Sarıyer-Niğde Belediyespor (Yusuf Ziya Öniş)

15.30 Kastamonuspor 1966-Kayseri Erciyesspor (Gazi)

15.30 Menemen Belediyespor-Karşıyaka (Menemen İlçe)

15.30 MKE Ankaragücü-Hatayspor (Ankara 19 Mayıs)

15.30 Eyüpspor-Tokatspor (Eyüp)

15.30 Etimesgut Belediyespor-Gümüşhanespor (Etimesgut Belediye Atatürk)


Puan durumu:

TakımlarOGBMAYAVP
1. MKE Ankaragücü33216656282869
2. Gümüşhanespor33205851262565
3. Hatayspor331611639231659
4. Menemen Belediyespor331512662422057
5. Kastamonuspor 196633169849331657
6. Karşıyaka331651255391653
7. Etimesgut Belediyespor33146133830848
8. Sarıyer33139114841748
9. Niğde Belediyespor331210113232046
10. Eyüpspor33135154860-1244
11. İnegölspor33914103836241
12. Tokatspor33912123036-639
13. BUGSAŞ Spor33716103335-237
14. Aydınspor 192333910143847-937
15. Tuzlaspor3399153542-736
16. Kırklarelispor33811143744-735
17. 1461 Trabzon33515133746-930
18. Kayseri Erciyesspor33132921107-86-3



AA

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Engelli gençleri sporla hayata bağladı18 Aralık 2017 Pazartesi 11:28
  • Tekvandoda madalya rekoru18 Aralık 2017 Pazartesi 11:18
  • "Avrupa şampiyonluğunu çok istiyordum"18 Aralık 2017 Pazartesi 11:13
  • "Genç, dinamik, hedefleri olan bir takıma sahibiz"18 Aralık 2017 Pazartesi 11:13
  • Basketbol: THY Avrupa Ligi18 Aralık 2017 Pazartesi 11:08
  • Avrupa'nın 5 büyük liginde görünüm18 Aralık 2017 Pazartesi 11:06
  • Beşiktaş Sompo Japan'ın rakibi Oostende18 Aralık 2017 Pazartesi 10:33
  • Galatasaray Odeabank, Lietkabelis'e konuk olacak18 Aralık 2017 Pazartesi 10:23
  • LeBron James'ten peş peşe üçüncü "triple double"18 Aralık 2017 Pazartesi 10:18
  • Fenerbahçe Doğuş'un konuğu Kızılyıldız MTS18 Aralık 2017 Pazartesi 10:08
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim