• BIST 93.588
  • Altın 252,547
  • Dolar 5,8325
  • Euro 6,5268
  • Konya 22 °C
  • Mursi savunmalarında neleri haykırdı?
  • Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi kimdir?
  • Muhammed Mursi vefat etti! Allah Şehadetini kabul etsin!
  • Mursi savunmalarında neleri haykırdı?
  • Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi kimdir?
  • Muhammed Mursi vefat etti! Allah Şehadetini kabul etsin!

Seydişehir Mustafa Şahin için tek yürek

Fahri Kubilay

Bütün Türkiye’de olduğu gibi Konya’nın dolayısıyla Seydişehir’in gündeminde de bir yıl içinde iki kez tekrarlanan bir genel seçim heyecanı ve telaşı yaşadık.

 Geçen hafta da köşe yazımızda belirdiğimiz gibi,  1 Kasımda seçimleri sonuçlandı ve hemen  “herkes işine gücüne bakmalı” dedik. Kamuoyunun beklentisi de inşallah o yönde... Piyasalar rahatladı. Kim ne yapmak istiyorsa önünü görmeye başladı. Başladı başlamasına ama henüz istenilen hareketlilik sağlanabilmiş değil.

Öte yandan Konyalı, Başbakan Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu’na verdiği destek ile de  “sınıfı geçti” diyebiliriz.  Bunun karşılığı olarak da Konya’da bir bakanlık beklentisi oldukça yüksek bir seviyededir.  Tarım bakanlığının Konya’ya verilmesini şahsen ben de arzu edenlerdenim. Ancak bu konuda Konyalının yeterli seviyede sesinin çıktığını söylemek oldukça zor, bu beklenti yönünde de bir kamuoyu oluşturma çalışmasına ben rastlamadım. 

Bu arada Kasım ayının üçüncü haftasında yapılacak olan Selçuk Üniversitesi rektörlük seçimi, Seydişehir için hayati önem arz ediyor.  Nedeni ise;  taraflı tarafsız,   hangi gruptan,   hangi partiden olur ise olsun,  Seydişehir kamuoyu tarafında sevilen sayılan hemşerimiz Prof Dr. Mustafa Şahin’in Selçuk üniversitesi rektörlüğü için adayı oluşu... Beklenti; Sayın Şahin’in, geçen dönemde paralel yapının ayak oyunları ile kaybettiği rektörlük seçimini, bu seçimlerde kazanması ve Sayın Cumhurbaşkanı tarafından Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne atanması… 

Duyduğumuza göre Başbakan Ahmet Davutoğlu da,   Selçuk üniversitesi Rektörlüğü ile   yakından  ilgileniyor olmalı ki,  Konya’dan beş ismi görüşmeye çağırmış.

Çağırdığı isimler şunlar; Mustafa Şahin, Tahir Yüksek, Ali Akmaz, Hüseyin Kara, Selman Türker...

Takip ettiğimiz kadarı ile Konya kamuoyu Mustafa Şahin’i en güçlü aday olarak görmekte...

Seydişehir kamuoyu tek yürek olmuş durumda. Hemşerisi Prof. Dr. Mustafa Şahin’i bu kez rektör olarak görmek istiyor.

2011 yılı rektörlük seçimlerinde yapılan manipülasyonlara karşı, Seydişehir kamuoyu bu sefer oldukça dikkatli.  Ama her zaman olduğu gibi,  Seydişehir’in kaderi midir onu da bilemiyorum,   kamuoyunun bu kadar bütünleşmesine ragmen geçen dönem Seydişehirde görev yapan, Seydişehir’in ekmeğini yiyen, Yunus Efendi,   Seydişehirli Mustafa Şahin’in karşınsındaki adayları destekledi.

Şimdi de, Sayın Dekan Selman Bey aday olmuş. Bu konuda söylenecek çok şey var  ama   ben Hakkı Balcı Kardeşimin http://www.seydisehirhaber.com/dandanakan-muharebesi-gazneli-mesut---ve-rektorluk-secimleri-_m3891.html adresinde kayıtlı olan yazısında, ne söylenmesi   gerekiyorsa  fazlası ile  söylediğini, ondan fazlasını ben söylersem, ancak Bozkırlıca   söylenileceğim için ve öyle yaparsam da başıma iş açacağım için söylemiyorum.

Ha  o yazıdan sonra,  Seydişehir kamuoyunda  Selman Efendi hakkında  müthiş   bir  tepki oluştu. Ben şahsen  rektörlük  seçimine   bile   girmeyeceğini  düşünüyorum,  herhalde seçimden sonra Seydişehir’e bir daha gelmez” ama gelirse de o zaman, kamuoyu gereğini yapar diye düşünüyorum. 

Tüm bunları anlatmamın nedeni; küçük hesaplar yüzünden geçen dönemde yapılan hataların belki bu dönemde yapılmasına kendimce mani olabileceğimi düşünmemdir.

Hemşerimiz Sayın Mustafa Şahin,  Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünün en güçlü  rektör adayıdır. Bizler de, ilçemiz topraklarında doğan ve iyiliklerini ilçemizden ve ilçe halkımızdan hiç bir zaman esirgemeyen bir hemşerimizin rektör olmasını istememizden daha doğal bir şey olmadığını düşünüyoruz. Bir hemşerimiz olarak kendisine destek olmayı   bir Seydişehirli olarak görev addediyoruz.

Bizler Seydişehirliler olarak; ürettiği bilgiyi ve teknolojiyi güce dönüştürebilen bir üniversitenin başında; Seydişehir’in evladı olan bir kişiliğin olmasını arzu ediyoruz.

Konya ve bölge için; “bugün kaçırılacak fırsatları, gelecekte telafi etmek asla mümkün olmaz” diyen Prof. Dr. Mustafa Şahin’in ta kendisidir.

Başarılar diliyorum.

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Alparslan hoca
19 Kasım 2015 Perşembe 13:20
13:20
Mustafa Şahin hoca koskoca 4 yıl Selçuk Üniversitesinde Rektör Yardımcısı gibi en üst görevde değil miydi??? Neden o zaman malum projeleri yapmadı..Ya da ne yaptı?? Üstelik Seydişehir'deki Fakülte ve MYO Necmettin Erbakan Üniversitesine ait değil mi?? Seydişehir gazetecileri Selçuk Üniversitesinin Rektörlük seçimine neden karışıyor?? Onlar N.E.Ü ye bağlı orayla ilgilensinler..Madem Seydişehir'i düşünüyorlarsa... Algı operasyonu yapmasınlar artık herkes her şeyin farkında özellikle hocalar..
95.183.198.159
Sait albayrak
19 Kasım 2015 Perşembe 03:07
03:07
Çok sayıda bürokratik ve siyasetçinin bir şekilde paralel ile bağlantısı var. Mustafa hocanın onlara hiçbir zafiyeti yok. Haftalardir şu soru cevap bulmadı. Kim hangi gerekçe ile nerede ise 1 sene önceden mustafa hocaya kumpas kurmuş. Devlette itibarsizlaştirmak istemiş. Bu çözülmeden Konyada paralel vesayet çözülmez.
78.160.199.38
Güven aslan
14 Kasım 2015 Cumartesi 17:22
17:22
Eskiden bizi masonlar ile korkuturları. Paralel den sonra adamların hiçbir ciddiyeti kalmadı. Ne güzel kendilerini başka adamların-cemaatler içinde sakladilar.bizde en gariban 2-3 tanesi yakalandı diye sevinelim. Cumhurbaşkanımız a saldıran adam rektörlüğün hesabını yapmaz mi? Nede olsa herkesin bir zaafı var....
78.160.199.38
Kamil hoca
14 Kasım 2015 Cumartesi 12:58
12:58
Mustafa Hocam siz seçimi kazanamazsiniz. Karşınızda Başbakanımizin emri ile Reisin yerine karar verebilen kudreti bir rektör adayi var. Siz durmayın akademik oy, ihracat, yüksek teknoloji,uluslararası rekabet deyin. Adam sırtını yaşamış teyze oğluna. Kim tutar
78.160.199.38
Hayrettin Uzun
14 Kasım 2015 Cumartesi 11:14
11:14
Ah be Mustafa Hocam..
Ayağın taşa takılsa, yoluna yağlar döksem de ayağın kaysa.. Olmaz ise seni akrabalık ilişkilerim nedeniyle kerim özkulu aracı kılarak büyüklerime döğdürsem....
Yetmiyor işte seni geçemiyorum bir türlü
Projelerim yok..
Kapasitem sınırlı
Öğretim üyeleri tececcüh etmiyorlar...
Ne olur Mustafa Hocam ne olur ayağın bir taşa takılısın..
Yoksa bana yine hüsran...
24.120.144.34
Murat güven
14 Kasım 2015 Cumartesi 10:19
10:19
Mustafa hoca uluslararası sermayeyi konyaya getirmekten bahsediyor. 2 milyar dolarlık ihracattan bahsediyor. Tahir hoca Başbakanımiz bana oy toplayıp rektör yapsın mealinde konuşuyor. 3 sene sonra yavuza rektörlüğü sunmaktan bahsediyor.Bizden adam olmaz.
78.160.199.38
Bekir yilmaz
14 Kasım 2015 Cumartesi 06:36
06:36
Gazetecilik olan bitenin nedenlerini ortaya koymaktır. YÖK te malum şahsın Mustafa Şahin ile derdi neymiş. Siyasi görüşünde mi adamliğındami sıkıntı var mış. Yoksa Malum ların Konya üzerinde başka hesapları mi? Paralel çok sessiz değil mi?
78.160.199.38
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim