Türk kültüründen izler mobilyalarda

Türk kültüründen izler mobilyalarda

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, 2. Geleneksel Yıl Sonu Mobilya Tasarımları Sergisi’ni Kule Site Alışveriş Merkezi’nde açtı

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, 2. Geleneksel Yıl Sonu Mobilya Tasarımları Sergisi’ni Kule Site Alışveriş Merkezi’nde açtı. Açılışını Prof. Dr. Şengül Öymen Gür’ün yaptığı sergiye ilgi büyüktü. Donatı Tarihi ve Tasarımı dersi kapsamında hazırlanan serginin bu yılki teması “Türk kültüründen izler” olarak seçildi. Ders sorumlusu Öğr. Gör. Lütfi Hidayetoğlu “Türk kültüründe yeri olan kavram ya da nesneler öğrencilerimizin tasarımlarına ilham kaynağı olmuştur. Türkiye’nin özellikle mobilya sektöründe, tasarım vizyonunun geliştirilerek dışa bağımlı ve taklitçi anlayıştan uzaklaşılması gerektiğini, sağlam temellere oturan zengin kültürümüzün mobilyalarda da ön plana çıkartılmasının önemli olduğunu bu sergiyle bir kez daha vurguladık” dedi. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Bahattin Küçük; teorik bilgilerin pratiğe aktarılmasında, üniversitenin özel sektörle ve halkla buluşmasında önemli katkılar sağlayan serginin her yıl olduğu gibi bundan sonra da düzenli olarak devam ettirileceğini belirtti. Sergi Kule Site Alışveriş Merkezinde, 08-10 Haziran 2009 tarihleri arasında açık kalacaktır.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum