• BIST 82.300
  • Altın 148,344
  • Dolar 3,8298
  • Euro 4,0711
  • Konya -5 °C
  • Başbakan canlı yayında açıkladı: 'MHP'li bakan olabilir'
  • Reina dolandırıcılığında 185 bin liralık vurgun
  • AÖF’te devrim gibi uygulama!
  • Başbakan canlı yayında açıkladı: 'MHP'li bakan olabilir'
  • Reina dolandırıcılığında 185 bin liralık vurgun
  • AÖF’te devrim gibi uygulama!

Mücadele ruhu

Ufuk Karadavut

 

Dünya değiştikçe bizlerde bu değişime ayak uydurarak değişmeye ve dönüşmeye devam ediyoruz. Bunun sonu nereye kadar gider tam olarak bilinmez. Ama bilinen bunun sürekliliğinin olacağıdır. Dünya genelinde gelişen son psikolojik harekât manevraları özellikle Müslüman olan coğrafya üzerinde yoğunlaşmış bulunmaktadır. Bu yoğunlaşma Müslümanların Müslümanlığından ziyade onların İslam adına mücadeleyi ve gayreti bırakmaları için yapılmaktadır. Görünürde sanki Müslümanlar anlayışsızmış ve görgüsüzmüş gibi bir olgu yaratarak Müslümanları daha anlayışlı bir şekle sokma çalışması yoğun bir şekilde yürütülmektedir. Bunun temel sebebinin aslında Müslümanları mücadeleden caydırmak ve bir takım kişiler etrafında geliştirilen senaryolar ile onları istenilen yöne yönlendirmektir.

El altından ve yavaş yavaş empoze edilen fikirlere sanki tek gerçek bunlarmışçasına inandırmaktır. inandırmaktadır. Müslümanlar ise empoze olmak istedikleri kişilerin etrafında yoğunlaşırken aslında bu kişilerin sahte kişilikler olduklarını görememektedirler. Elbette bu tür harekat konu hakkında bilgi sahibi kişiler kullanılarak yapılmaktadır. İşin daha vahimi ise yönlendirilen kitlelerin inandıkları fikirler başkalarının imhası için kullanılabilmektedir. En azından imha edilemese bile onların zorunlu olarak yönlendirilmesi gayretleri içerisinde yer almaktadır. Konu ile ilgili olarak tarihte çok sayıda örnekler mevcuttur. Ancak tarihe geçen profesyonel ilk psikolojik harekat 17. yy Papa XV. Greguar tarafından Alman Luther’in kurduğu Protestanlık mezhebine karşı yapılmış. Burada temel amacın Vatikan’ın gelişen bu mezhebe karşı kurumunun yıkılmaması ve kurumunun gücünü yitirmemesi için.Emin olun günümüzde de bu ve benzeri psikolojik harekatlar bütün hızı ile devam etmektedir. İslam’ın gücünün yok edilmesi ve beraberinde etkinliğinin kaybedilmesi için bu gereklidir. Bu amaçla kurulu bazı güç merkezlerinin de güçlerini yitirmemesi için üstü örtülü savaş devam ettirilir. Ancak kimse bunun farkına varmaz. Çünkü kimsenin bu olayların farkına varmaması için her türlü yan etki mekanizması dikkatleri dağıtmak için sahneye sokulur.

Özellikle de büyük mücadele örneği gösteren kişilerin etrafını sararak aslında onun mücadelesinden kendilerine pay çıkarmayı bilirler. Bütün bunları yürüttükleri psikolojik harekata dâhil ederler. Yıllardan beri Müslüman Türk milletine adeta zerk edilen ve bilinçaltına yerleştirilen “Siz Hiçbir Şey Yapamazsınız” düşüncesi adeta beynimize kazınmış bulunmaktadır. Bu acı bir gerçektir. Bir işe başlamaya kalktığımızda bu düşünce artık bizi korkutmaya ve olaylara bakış açımızı derinden etkilemeye başlar. Başarısızlığımızın en büyük sebeplerinden birisidir bu düşünce. Maça başlarken yenik başlamamıza neden olur.

Şu an kullanılan ve oldukça başarılı olunan diğer bir psikolojik harekatta kendileri için kabul edilemez olan ama gerçekte var olan muhalif düşünceleri kendi zihniyetleri için kullanmadaki başarılarıdır. Bunda başarılı olmalarının temel sebebi muhalif olarak gördükleri düşüncelerin İslam’ı yıpratmakta olduğunu vurgulayarak İslam düşüncesini halkın beyninden mümkün olduğunca yıkmaktır. Psikolojik harekat yapanlar aslında şunun çok iyi farkındadırlar ki, İslam dinini bu milletin beyninden silemezler. Ama İslam’ın içini boşaltabilirlerse o zaman içi boş bir İslam dinine sahip insanlar ile her türlü iş yapılır. Ahlaksızlıkta, edepsizlikte, yolsuzlukta, hırsızlıkta Allah adına yapılabilir. Halk başarılı bir şekilde Allah ile aldatılabilir. Aldatan da memnundur. Aldanan da çünkü her iki tarafta Allahın adını kullanmaktadır.

Günümüzde yapılan ve yapılmaya çalışılan bütün işlerin arkasında Müslümanların ve özellikle de Müslüman Türklerin dünden uzaklaşması gayretleri yatmaktadır. Şimdiye kadar başarısız olduklarına dair bir belirti bulunmamaktadır. İnşallah aklımızı başımıza alırız ve mücadele ruhumuzu kaybetmeyiz. Mücadele ruhu islamın özünde vardır. Peygamber sünnetidir.

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim