• BIST 94.903
  • Altın 278,032
  • Dolar 5,7629
  • Euro 6,3862
  • Konya 26 °C
  • Görevden uzaklaştırılan başkanların "terör" dosyası kabarık
  • Tek tek incelenecek... CHP'nin işçi kıyımına Ankara el attı!
  • Bakan Pakdemirli: THK'nın verdiği sertifikalara güvenmiyorum!
  • Görevden uzaklaştırılan başkanların "terör" dosyası kabarık
  • Tek tek incelenecek... CHP'nin işçi kıyımına Ankara el attı!
  • Bakan Pakdemirli: THK'nın verdiği sertifikalara güvenmiyorum!

Medicana, Fenerbahçe Üniversitesini açıyor

Medicana, Fenerbahçe Üniversitesini açıyor
MBA okulları ile eğitim sektörüne giren Medicana Grup, Fenerbahçe Kulübü ile yaptığı işbirliği ile Fenerbahçe Üniversitesi’ni açarak eğitim alanında iddialı bir başlangıç daha yapıyor.

Medicana Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, Eğitim Grubu ve Fenerbahçe Üniversitesi’ni anlattı.

Medicana Sağlık Grubu olarak sağlık alanında 30 yılı aşkın bir deneyime sahip olduklarını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Bozkurt, “İnsanlara hizmet sunmak konusunda çok ciddi bir birikim kazandık.Her ne kadar birbirinden farklı alanlar olsa da sağlıktan sonra eğitim alanında varlık göstererek hizmet ağımızı genişletme kararı aldık. “Sağlık ve eğitim” hepimizin bildiği gibi toplumsal yaşamın, en temel ve öncelikli ihtiyaçları arasında yer alıyor. Bu iki yaşamsal alanda da Medicana markasıyla topluma hizmet etmek düşüncesi, bizi çok mutlu ediyor. Medicana Grubu olarak eğitim alanında yenilikçi bir yapı oluşturmayı aslında uzun yıllardır hayal ediyorduk. Anaokulu ile başlayıp lise bitimine kadar devam edecek kolejler açmayı ve Türkiye’nin geneline hizmet vermeyi hedefliyorduk. Yıllar içerisinde hedefimize adım adım yaklaştık ve geçtiğimiz yıl itibarıyla gerçeğe dönüştürme şansı bulduk” dedi.

MBA ÇAMLICA KAMPÜSÜ AÇILIYOR

İstanbul Beylikdüzü ve Ankara Eryaman kampüsleri ardından Medicana Eğitim Grubu, MBA okulları’nın 3. Kampüsü MBA Çamlıca 2019-2020 eğitim öğretim döneminde, hizmete başlıyor. Deneyimli ve güçlü eğitim kadrosu, zengin olanakları ve modern altyapısı ile MBA Çamlıca Kampüsü de bir eğitim üssü olarak planlandı. Konferans salonundan, laboratuvarlara, spor salonlarından, sanat atölyelerine, kütüphaneden yabancı dil sınıflarına kadar bir çok olanak yer alıyor. Çamlıca Kampüsünde öğrenciler anaokulundan itibaren ingilizce eğitim almaya başlayacaklar. Sağlam bir Türkçe ve İngilizce eğitim alan çocuklarımız eğitimlerine çift anadil ile devam edecekler. Ayrıca MBA Çamlıca Kampüsü lise bölümünde Anadolu ve Fen liselerine İngilizce hazırlık sınıfı da bulunacak.

“EĞİTİM ALANINDA DA EN SEVİYEDE HIZMET VERME KARARI ALDIK”

Yönetim Kurulu Başkanı Bozkurt, Medicana Eğitim Grubu’nun, eğitim amaçlı çok ciddi bileşenleri olan bir entegre organizasyonu olduğunu söyleyerek şöyle konuştu; “Ülkemizin bu tür top yekün eğitim hizmetlerini ele alan, yeni nesillerin yetiştirilmesi konusunda sorumluluk alan, ciddi yatırım planlamalarına imza atacak vizyona ve güce sahip yapılara ihtiyacı var . Bu nedenle bu güne kadar ülkemizin sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü çaba ve gayret içinde olan MEDICANA GRUBU olarak eğitim alanında da ülkesine en üst seviye de hizmet verme kararı aldık. Bu karar çerçevesinde tüm Türkiye sathında eğitim alanındaki hizmetlerimizi yeni nesillerimizle buluşturmayı hedefliyorduk. Bu yıl, aynı zamanda Türkiye’nin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Fenerbahçe Kulübü ile bir iş birliğine giderek, Medicana Eğitim Grubu şemsiyesi altında  Fenerbahçe Üniversitesi’ni hayata geçiriyor, eğitim alanındaki hedeflerimizi üniversite ile taçlandırıyoruz”

YENİ DÜNYA DÜZENİNİ ŞEKİLLENDİREN “ DİJİTAL NESLİN YENİLİKÇİ ÜNİVERSİTESİ”

Fenerbahçe Üniversitesi “dijital neslin yenilikçi üniversitesi” misyonu ile eğitim-öğretim hayatına başlayacak. Yeni dünya düzenini şekillendiren, dijital dönüşümü yöneten geleceğin küresel liderlerinin yetişeceği bir üniversite olma iddiasında olduklarını söyleyen Bozkurt, “Eğitim-öğretim sürecimizdeki yenilikçi yaklaşımlarla birlikte dijital teknolojik alt yapı ve sosyal ekosistem ile birlikte mesleki formasyonu yüksek ve entelektüel derinliği olan dünya vatandaşlarının yetiştirmek istiyoruz.

Bu dünya vatandaşları aynı zamanda geleceğin dijital profesyonelleri ve girişimcileri olarak geleceğin dünyasında fark ve farkındalık yaratacaktır. 2019-2020 Eğitim -öğretim döneminde öğrenci alımına başlayacağız. Üniversitemiz şehir üniversitesi konsepti ile öğrencilerimizin kolay ve güvenli ulaşımı, alternatifli toplu taşıma imkanları, kültürel ve sosyal tüketim alanlarına yakınlığı ile İstanbul’un en seçkin semtlerinden biri olan Ataşehir lokasyonunda eğitim-öğretime başlayacaktır. Herkesin öğrenci olmak isteyeceği bir şehir kampüsünde zamanını, hobilerini ve akademik çalışmalarını en verimli şekilde yöneteceği bir yerleşkede okumanın keyfini yaşayacaklarını düşünüyoruz” dedi. 

5 FAKÜLTE

Fenerbahçe Üniversitesi başlangıçta 5 fakülte ile 2019-2020 döneminde  eğitim-öğretime başlayacak

Spor Bilimleri Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi;

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

İletişim Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

 

İŞ DÜNYASI İLE EL ELE ÜNİVERSİTE

Dünyanın en iyi üniversitelerini incelediklerini söyleyen Bozkurt, iki önemli odaklanmanın üniversitelerin merkezinde olduğunu gördüklerin söyledi. Bunları anlatan Bozkurt, şöyle konuştu; “Bunlardan birisi üniversite – sanayi iş birliği, bir diğeri de uluslararası iş birlikleridir. Üniversitemiz bünyesinde bulunan her fakültemiz ve bölümün mutlaka iş dünyası ile iş birliği yapması gerektiğini ve öğrencilerin doğrudan veya dolaylı bu iş ağları içinde tutularak teorik bilgiyi uygulama yapabileceği iş hayatı tecrübesi kazanması ve mezuniyet sonrası istihdam edilebilirliğinin arttırılması için iş dünyası ile bağ oluşturmak çok önemlidir. Benzer anlayışla, üniversitemiz Grubumuzun Sağlık Sektörü işletmelerinde de sektörel deneyimler kazanacaklar. Birçok öğrencimiz Medicana sağlık Grubunda iş imkanına kavuşacaktır”

ÖZGÜR VE YARATICI DÜŞÜNCE İLE GİRİŞİMCİLİĞİN TEŞVİK EDİLDİĞİ  VE TEKNOLOJİ ÜRETEN  ÜNİVERSİTE

“Öğrenciyi merkezinde tutan Üniversitemiz açısından öğrencilerin özgür ve yaratıcı düşüncesi, bir fikri ticaretleştirebilecekleri kuluçka merkezi ve girişimcilik ofisleri, teknoloji üretimi ve transferi yapabilecekleri özel sektör destekli öğrenci kulüp ve platformları Üniversitemiz tarafından desteklenecektir. Diğer taraftan kamu yararı ve sosyal çözüm üreten enstitüler ve merkezler kurularak araştırma projeleri yapılacak, öğrencilerimiz bu projelerin içinde öğretim üyeleriyle birlikte yer alacaklardır.”

SAĞLIKLI, SPORCU GENÇLER

“Üniversitemiz öğrencileri için Spor Kulübümüzün imkan tanıdığı çerçevede, spor olanaklarından en üst düzeyde faydalanma imkanı bulacaklar. Medicana Sağlık Grubu’nun tüm hastanelerinden avantajlı hizmet alacaklar.. Üniversitemizin spor, iyi yaşam ve sağlıklı yaşam konularında öğrencilerimize sunacağı olanaklar birçok üniversitenin önünde olacaktır.

 

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim