• BIST 93.353
  • Altın 195,936
  • Dolar 4,7566
  • Euro 5,4938
  • Konya 22 °C
  • 24 Haziran seçimleri Milletvekili kesin aday listesi
  • 24 Haziran'da nasıl oy kullanılacak? Oylar nasıl sayılacak? Yeni sistemle ilgili bilinmeyenler
  • AK Parti'nin 27. dönem milletvekili aday listesi
  • 24 Haziran seçimleri Milletvekili kesin aday listesi
  • 24 Haziran'da nasıl oy kullanılacak? Oylar nasıl sayılacak? Yeni sistemle ilgili bilinmeyenler
  • AK Parti'nin 27. dönem milletvekili aday listesi

Konya; Yeni bir Toplum Önderi Kazandı…

Ahmet Ünver

Sayın Başbakanımız, Kadim Başkent Konya sevdalısı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu,  1 Kasım seçim akşamı Konya Mevlana meydanında ve AK Parti genel merkez balkon konuşmasında;  ‘’ bugün AK Parti'ye oy vermemiş ama inşallah ileride oy verecek çok değerli vatandaşlarımıza; sakın hiç kimse yenilgi psikolojisine kapılmasın.. Bugün yenilen yoktur, bugün tek bir kazanan vardır;  O da milletimiz, cumhuriyetimiz ve demokrasimizdir.. Allah'tan başka muzaffer olanın bulunmadığını,  zaferin ancak Allah'a ve Allah'ın nasip ettiğine ait olduğunu… Başbakanımız;  "Bizde zafer sarhoşluğu da yoktur, bizde dur durak da yoktur, bu geceden itibaren bütün AK Parti kadroları, her zamankinden daha diri, her zamankinden daha vakur ve canlı bir şekilde,  bu ülkeye hizmet, Yeni Türkiye’nin inşası ve 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam edecek"  vurgusunu yapmıştır.

Geçtiğimiz günlerde, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından,  SÜ rektörü olarak atanan Prof. Dr. Mustafa Şahin hocamın şahsına, hocamın şahsında SÜ üniversitesindeki bütün akademisyen hocalarımıza ve idarecilerine, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.

Prof. Dr. Mustafa Şahin, SÜ Tıp fakültesinin kuruluş aşamasında ve daha sonra ki kurucu Başhekim olarak görevlerde bulunmuş, yetenekli, çalışkan bir idarecidir.  İdarecilik noktasında, eskilerin ifadesi ile  ‘ayinesin iştir kişinin lafa bakılmaz’ bir konumdadır.  SÜ Tıp fakültesini, kısa bir sürede, akademik ve teknik olarak,  Konyalıların ve bölgesinin hizmetine sunmuş, başarılı bir akademisyen, yönetici ve idarecidir. Şahin hoca, bilimsel ve akademik olarak da duayen bir noktada bulunmaktadır.  Kendi alanında bir otorite olduğunu da hatırlatmak isterim. Hocamıza,  şahsiyet ve bilimsel konuda herhangi bir söz söylemenin ise yersiz olduğu kanaatini taşıyorum.

Prof. Dr. Mustafa Şahin hoca, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın konsensüsü ile ataması gerçekleşmiştir. Bu atamanın gerçekleşmesi noktasında, devreye giren ve Başbakanımıza sağlıklı bilgilerin aktarılması noktasında ki, Konya STK yöneticisinin ülkemiz, şehrimiz ve üniversitemiz adına almış olduğu sorumluluğu, gayretlerini ve çabalarını da takdir etmek gerektiğini vurgulamak isterim.

Konya, Kadim başkent olmasını,  bilimim, kültürün ve teknolojinin merkezi olmasına borçludur.  SÜ, kadim başkentin ismi ile müsemma olmak için Şahin hocamızın önderliğinde daha fazla çalışacağına ve daha fazla sorumluluk alacağına olan inancım tamdır. Bünyesinden yedi adet üniversiteyi çıkarmış ve sekizinci üniversiteyi de çıkarmak için hazırlıklarına başlayan büyük bir kurum, aile ve okuldur.

Konya, bugünden itibaren, bütün kurum ve kuruluşları, STK’ları,  SÜ’nin yeni rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin hocamızın önderliğinde, şehirdeki ve bölgesindeki bütün üniversiteleri bünyesinden çıkarmış olmanın verdiği gurur ve azimle, Yeni Türkiye yolunda,  şehrimize yeni yatırım ve projelerin kazandırılması için elbirliği ve gönül birliği ile çalışmaya başlamalıdır, diye düşünüyorum. Sayın Başbakanımızın sürekli olarak vurguladığı ‘  Sevgi tohumları ekmeye geldiklerini ve husumet, nefret,  şiddet dili ile bir yere varılamayacağı’’ ifadelerinde olduğu gibi.  Bu aziz vatan ve millete ihanet noktasında bulunmamak kayıt ve şartı ile…  Yapıcı, olumlu eleştiri başka bir şey,  ihanet ise bambaşka..  Rabbim, bu ülkeye ve aziz millete hain noktasında bulundurmasın… Başbakanımızın; birleştirici olunmasını, bütün kesimleri kucaklayıcı noktada olmayı, şehrimiz ve üniversitemiz adına birlikte çalışmayı prensip edinmemiz gerektiği ifadelerinde olduğu gibi... SÜ rektörlük seçim döneminde ki propaganda vb. ifadeleri geride bırakmanın, hiç durmadan ve ara vermeden şehrimize, üniversitemize, akademik dünyaya ve bu aziz millete hizmet etmenin ve yeni projeler geliştirmenin zamanı olduğunu da vurgulamak isterim.

Hz. Mevlana’nın ne güzel ifade ettiği gibi; ‘’ Her gün bir yerden göçmek;  Ne İyi, Her gün bir yere  konmak;   Ne Güzel, Bulanmadan, donmadan  akmak; Ne Hoş,  Dünle beraber  gitti cancığayım,   Ne kadar söz varsa  Düne ait,   Şimdi yeni şeyler Söylemek lazım’’...                          

Şimdi, Yeni Türkiye’nin inşası yolunda, 2023 ve 2071 hedefleri doğrultusunda, ülkemiz, şehrimiz ve üniversitemiz adına yeni projeler üretmek, geliştirmek ve çok çalışmak zamanıdır, diye düşünüyorum…

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Mahmut Kasaplargil
22 Nisan 2016 Cuma 11:59
11:59
Mustafa Şahin Hocamız'a YÖK'te engel çıkarmaya, adını karalamaya çalışan eski Konya mûkimini de unutmadık.. Bu malum kişiye cemaatçilerle açık ortaklığına rağmen hala parti içinde paye veriliyor olması üzücü ve düşündürücü..
88.252.248.24
Orhan Yeşilyurt
19 Ocak 2016 Salı 16:57
16:57
Yolu açık olsun Allah utandırmasın
78.161.218.184
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim