• BIST 79.398
  • Altın 125,599
  • Dolar 3,0865
  • Euro 3,3676
  • Konya 7 °C
  • Gülen sigortada bakın ne olarak gösterilmiş!
  • Şamil Tayyar: Aziz Yıldırım devri bitmiştir! Ayak izlerinin silinmesi lazım!
  • FETÖ-PKK işbirliği yazışmalara böyle yansıdı!
  • Gülen sigortada bakın ne olarak gösterilmiş!
  • Şamil Tayyar: Aziz Yıldırım devri bitmiştir! Ayak izlerinin silinmesi lazım!
  • FETÖ-PKK işbirliği yazışmalara böyle yansıdı!

İki Arabın saldırısına uğradım

Selim Tosun

Cezayir kökenli bir çocuk ilk defa okula başlıyor.

Okulun ilk günü öğretmen adını soruyor.

Çocukta adım Mahmut diyor.

Öğretmeni olmaz öyle şey burası Fransa ve sen de bir Fransa vatandaşısın. Senin adın Mahmut filan olamaz senin adın bundan sonra Jean-François olsun diyor. 

Çocuk eve gidiyor. Annesi Mahmut diye seslenince benim adım artık Jean François diyor. Annesi çocuğa bu cevap üzerine sağlam bir dayak atıyor.

Akşam babası geliyor. Mahmut’un öğretmenden aldığı terbiye nedeniyle onla da aynı diyalog yaşanıyor ve baba da dayanamayıp oğlunu tartaklıyor. 

Ertesi gün çocuk tekrar okula gittiğinde, öğretmeni yüzü gözü yara bere içinde olan çocuğa ne oldu François bu ne hal ? diye soruyor.

Çocukta sormayın hocam, 2 tane Arabın saldırısına uğradım diyor.

***

Eğer ki konumuz sömürgecilik ise olaya bu fıkrayla başlamamız gerekiyor.

Bugün dünya üzerinde hem MÜSLÜMAN olup, hem de maddi-manevi sömürgeye maruz kalmayan bir ülke maalesef yok.

Nasıl mı ?

Şöyle anlatayım; Bir ülke yeraltı kaynakları, insan gücü ve jeopolitik olarak önemli bir konuma sahip ise sömürgecilerin iştahlarını kabartması kadar normal bir şey yoktur. Bu tip ülkelerde önce yabancı filmler gündeme bomba gibi düşer. Bu sistem koca bir halkı uyuşturmak için önemlidir. Sömürgeciler öncelikle insanların üzerine kahraman figürünü bırakacaktır. Ardından ülkede ne olduğu anlaşılmadan güvenlik tehdidi ortaya çıkar. Sonrasında o ülkede ciddi rejim sorunları baş gösterir. Sırada ise rejim sorunlarının gün gün artarak devam ettiği ülkelere Uluslararası güçlerin girmesi vardır. Bunun için her ortam hazırdır. Tek bir şey hariç …

Buhranların yaşandığı ülkeye barış getirmeye giren güçlerin (!) stockholm sendromuna yakalanmış yani katiline aşık olmuş bir halka ihtiyacı vardır. Böylelikle sessiz sedasız gereken yapılacaktır. Bu nedenle herkesin hayran olduğu film yıldızları sivil toplum alanında çalışmalara başlar. Konuları ise kadın hakları, kimsesiz çocukları savunma, özgürlük, barış, demokrasi, adalet …

***

Ve Uluslararası Barış Güçleri (!) ülkeye girer her yeri talan eder. İslam’ı ve Müslüman grupları hedef alır.

Sonrasında ise sömürgecilerin sömürdükleri topraklardaki yerli halkı kontrol etmesi veya zorla tahakküm altına alması gerekmektedir. İlk deneme olarak halkın ülke içerisinde seçimle (!) liderini seçmesi için ortam hazırlanır. Eğer ki sömürgecilerin adayı seçilirse her şey artık yoluna girmiştir. Buna en güzel örnekler; İngilizlerin Hindistan'da, Mısır'da, Hollandalıların uzak doğuda ve Japonların sömürge imparatorluklarında yaptıkları gibi atadıkları isimleri göstermelik seçimle başa getirmeleridir.

Bazen Latin Amerika ülkelerinde olduğu gibi sömürgeci gücün kendi topraklarından getirdiği halklar yerli halklarla karışır daha doğrusu çoğunlukla olan budur; Fransa'nın yönetimi altındaki Cezayir'de veya Güney Rodezya'da olduğu gibi ırken ayrı topluluklar halinde yaşamaya devam ederler.

Bir başka türde de Barbados, Saint-Domingue ve Jamaika gibi ülkelerdeki geniş beyaz sömürgeciler siyah köleler getirerek çalıştırırlar. Bu işin insani boyutudur. Açıkça kölelik sistemi kurulur.

Ama sömürülen halk hala mutludur. Çünkü ülkesine o hayran olduğu devletler barış getirmiştir. Sırada ise yeraltı kaynakları vardır.

Bunun için araziler değerinin çok çok altında satın alınır. Yani resmi zemin hazırlanır tapular el değiştirir. Satmak istemeyenlerde illaki SATACAKTIR.

***

Sonrasında ise yeraltında ne varsa sömürgecilerin eline geçer. Sırf bu topraklardaki zenginliklerin ele geçirilebilmesi için 2 dünya savaşı geçirdik. Yüzbinlerce insan yaşamını yitirdi. Bugün kendi markasıyla vakıflar kuran, barış mesajları veren birçok uluslararası holding ellerindeki serveti dedelerinin bu savaşlardaki aktifliğine borçludur.

Sömürülen topraklar ele geçirildi. Lakin küçük bir işleme daha ihtiyaç olduğu anlaşılır.

Bu toprakların gerçek sahiplerinin ve tarihsel olarak hakkı olanların davayı unutması gerekmektedir. O nedenle sırada bölge halkının içerisinden terör unsurları ortaya çıkarılarak başta Ortadoğu ve dünyanın birçok bölgesinde dikkatler dağıtılmak istenir. Başarmak için ise anahtar sözcükler çok ama çok bellidir.

İNSANLIK İÇİN…

***

Sömürgecilerin kısa senaryosu komple teorisi olmadan tamamen gerçekliğiyle böyledir.

Bize düşen oturup kaderimize yanmak mı ?

Yoksa ayağa kalkıp bir şeyler yapmak mı ?

***

Sanki bazı kişilerin ‘’BANANE’’ dediğini duyar gibiyim.

Sıradaki sözlerim zihni sömürülmüş insanlara gelsin.

Biz 1.dünya savaşından sonra Arapların değil basireti bağlanmış İngiliz kuklası kabilelerin ihanetine uğradık.

Irkçılık yapmanın ne zamanı, ne de sırası.

Bırakın artık bu kuruntuları.

***

Malik El Şahbaz, ‘’Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.’’ diyerek mükemmel bir analizde bulunmuştur. Sömürü sanatında ana prensip sistemin devam etmesidir. Bu uyuşturucu sanat, kişilere endeksli değildir. O nedenle herkesin perspektifine göre olumsuz cümlelerle algı operasyonu yapılır.

Afrika’da, Ortadoğu’da, Kafkaslar’ da asırlarca varlığını sürdüren bir milletin torunları olarak bizim söyleyeceğimiz veya yapacağımız hiçbir şey yok mu?

Bence artık şahıslara, partilere, kurumlara yüklenmeyi bırakıp bu sömürü sanatının tekerine çomak sokmamız lazım.

Aksi takdirde büyük tehlikeye karşı sadece boğazlanmayı bekleyen koyun gibi çaresizce bekleyeceğiz.

***

ALLAH (c.c) bu dünyaya bizi imtihan için gönderdiyse ve mücadelemiz hak-batıl savaşıysa ‘’BİZ’’ demeyip ‘’BEN’’ diyenler kaybedecektir.

***

Son olarak hukuki çalışmalar için gittiği Tacikistan’da gözaltına alınan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Av.Gülden Sönmez ve beraberindeki heyet yoğun süren diplomasi çalışmaları sonucu serbest bırakıldı.Dün sabah saatlerinde Türkiye’ye giriş yaptılar. Başta Sönmez ailesi olmak üzere mensubu olmaktan gurur duyduğum İHH camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Selametle kalın …

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim