• BIST 79.352
  • Altın 126,654
  • Dolar 3,1020
  • Euro 3,3875
  • Konya 16 °C
  • "Keynes" haberi Sabah ve Hürriyet karşı karşıya getirdi
  • Ignatius: YPG İncirlik'te darbeci askerlerle görüştü
  • FETÖ'cüler vatandaşlıktan çıkarılacak
  • "Keynes" haberi Sabah ve Hürriyet karşı karşıya getirdi
  • Ignatius: YPG İncirlik'te darbeci askerlerle görüştü
  • FETÖ'cüler vatandaşlıktan çıkarılacak

Hayberi fethederken Gülistanı hayal etmek……

Mehmet Kanmaz

Hayber kalelerine sığınan Yahudiler yiyecek ve içecek stokları ile peygamber efendimizin gitmesini bekliyordu,hayber kalesi yüksek ve sağlam bir yerde bulunuyordu,ok atsan sana geri dönüyordu,taş atsan yetişmiyordu,hayber bütün taarruz girişimine rağmen fethedilemiyordu.

Günlerce bekledi islam ordusu,ama Yahudileri kaleden çıkarmak mümkün olmuyordu,Müslümanların gıda stoğu ise kuşatma nedeniyle bir yere hareket edemedikleri için bitmek üzere idi,günlerce beklediler ama nafile..!

Bu uzun bekleyişden sonra peygamber efendimiz;yeni bir strateji geliştirdi, Yahudilerin en büyük gelir kaynağı olan hurma ağaçları kesilecekti böylece ekonomik kaynağı etkisiz hale getirilecekti,servetleri dibe vuracaktı,ekonomik gelecekleri kökden kazınacaktı,zira Yahudi için “para”maddi servet olmazsa olmazlarıydı.

Ağaçlar bir bir kesilmeye başlayınca Yahudiler hayat damarlarınında kesilmek te olduğunu anlayınca peygamber efendimizle anlaşma yoluna gittiler.

Bu güne dönersek peki biz ne yapalım,siyonist devlet zulmü islam coğrafyasın da  bütün ağırlı ğıyla devam ediyor, elimize balta alıp kesememiyoruz, küfürle rimiz ,isyanlarımız bağırıp çağırmalarımız yahudiye ulaşmıyor,taş atsak hedefi bulmuyor,ok atsak tel-avive  varmıyor,silah dersen  Filistinli kardeşimde yok.

O zaman peygamber efendimizin taktiğini uygulamaktan başka çaremiz yok,cihadsa zaten kısıtlı imkanlarla yapılıyor,ama yeterli değil,o halde birey olarak ne yapabiliriz,evimize giren her Yahudi malını keserek bu cihada dahil olabiliriz,misal istersen,kokakolalar,pepsiler,fantalar,damlalar,hacı şakirler arielmatikler,algidalar,max,danoneler,sebze ve meyve tohumları,ta bii bu melun ve menhus Yahudi milletinin ürünlerini daha yazabilirim.

O halde hayber savaşına  katılmak istiyormusun,nefsimizden başlayarak bu cihada katılabiliriz zira Bediüzzaman hazretleri;”kendi nefsini ıslah etmeyen başka birini ıslah edemez”diyor.onu bunu şikayet etmek işin kolayı,hatta devlet erkinide suçlayabiliriz,neden hala israille savunma ve ticaret işbirliği yapıyorsunuz diye…

Filistinli kardeşlerimize veryansın edebiliriz,hala ne duruyorsunuz diye,diğer Müslüman ülke insanına ve yöneticilerine  neden ittifak edip israili yok etmi yor diye isyan edebilirsiniz.

Bütün mesele nedir biliyormusunuz,kendi değerlerimizi unutmamız ve bu değerlerle yaşamayı bırakmamızdır,zira  dinimizi hayatımıza nakşetsek bizim dışımızdaki her insan,toplum ve ülkeler fevç fevç islama dehalet edecekler, kur’an ve sünnet ölçüsünde yaşasak,kainatın sahibi hemen yarın bütün dünyayı gül gülistan yapar zira onun için zorluk yok ki mühim olan bu gül gülistan ülkesine layık olmaktır.

Şuan bizler nefsimizi bir sorgulasak hazırmıyız bu  dünyada doğacak saadet-i dareyn memleketine,o kaliteye ulaşabildik mi…! İslam tarihinin bir altın sahifesini bu gece planladığımız diziyi seyretmek yerine okumaya hazırmıyız,o kahramanlar nasıl yaşamışlar,bütün zorluklara rağmen hiç değerlerden taviz vermişlermi lütfen bir okuyun,zilletle yaşamaktansa izzetle nasıl şehit olmuşlar,nasıl dünya namına fedakarlık yapıp her şeyden vazgeçmişler.

Zira hiçbir değer fedakarlık yapmadan korunamaz,hiçbir değer dünyanın aldatıcı cazibeder lehviyatından vazgeçilmedikçe kazanılamaz ve kendimizi rabbimiz için satmadıkça zindanı dünyadan bostanı cinana ulaşamayız ve hakkımızda değil zaten.

ELHASIL;ittihad edip Siyonist zulme karşı durmamızda,parçalanmaktan kurtulmamızda, maddi ve manevi zenginliğe ulaşmamızda,nefsimize sahip çıkıp yeni kalpler kazanmamızda yukarıda yazdığım gibi kendi öz değer lerimize dönmekle olur,yoksa daha çok bekleriz istikbaldeki gülistan ülkesini……….

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim