• BIST 93.588
  • Altın 252,479
  • Dolar 5,8287
  • Euro 6,5231
  • Konya 22 °C
  • Mursi savunmalarında neleri haykırdı?
  • Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi kimdir?
  • Muhammed Mursi vefat etti! Allah Şehadetini kabul etsin!
  • Mursi savunmalarında neleri haykırdı?
  • Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi kimdir?
  • Muhammed Mursi vefat etti! Allah Şehadetini kabul etsin!

Hayalara tekme atmak!

Memleketi Kurtaran Adam

Belden aşağıya vurma diyerek hayalara tekme atmak!

 

Mehmet Yılmaz...

Hürriyet gazetesinin kalemşörlerinden... Önceki gün yazdığı ‘Belden aşağıya çalışma başladı’ başlıklı yazısına bakalım.

“AKP’nin kapatılması istemiyle açılan davanın İslamcı medyaya yansıma biçimi dikkatinizden kaçmıştır diye dünkü gazetelerin başlıklarını yazayım önce.

Vakit: Ergenekon parmağı mı?

Yeni Şafak: Ergenekon izi!

Zaman: Günlük zarar 20 milyar dolar.

Zaman’ın manşeti, Yeni Şafak’ta "18 milyar dolarlık adam" diye sürmanşet olmuş.

Buna karşın Yeni Şafak’ın manşet haberi de Zaman’ın ikinci manşeti: Ergenekon’la mücadelemizden rahatsız oldular.

Hükümetin hınk deyicisi Star da "Bir günlük fatura 33 milyar dolar" diye bir sürmanşet atmış.

Davanın açılmasının ekonomik bilánçosunda Zaman ile Yeni Şafak arasındaki 2 milyar dolarlık, Star ile diğerleri arasındaki 15 ve 17 milyar dolarlık fark nereden geliyor, anlamak zor. Ama bu arkadaşların aritmetiklerinin zayıf olduğunu daha önce yazmıştım, hatırlarsınız.

İlginç olan konu, bu haberlerin önceki gün Ankara’da yayılmasının ardından AKP’nin "Ergenekon’dan söz edilmedi" yolunda bir açıklama yapmış olması.

Belli ki parti Yargıtay Başsavcısı’nın çeteci-terörist gibi gösterilmesinin kendi üzerinde kalmasını istememiş ama hükümet burnuna enfiye çekince hapşıran gazetelere de bir göz işareti atılmış.

Bu da bundan sonra tartışmanın hangi düzlemde süreceğinin bir göstergesi!

Belden aşağıya atılacak çok sayıda yumruk, yüksek yargı mensuplarını bu gazetelerin okuyucuları arasında çokça bulunan meczuplara hedef gösteren uydurma haberler ve davanın asıl konusunun gözden kaçırılmasına yönelik komplolar dizisi...”

...

Ülen, eskisi gibi mi olacak sandın?

Hep basın-medya dendiğinde sizin gibi güdükler mi aklımıza gelecek? Siz mi doğruyu yazarsınız? Siz mi en iyisiniz? Ötekiler beceremez mi bu işi? Demokrasiye tecavüz ediliyorken zil takıp oynuyorsunuz, bir de kalkıp siz niye böyle yazıyorsunuz yaa diye mızıkçılık haaa?..

Sizin cenahın gazeteleri ne yazdı peki bu süreçte? Hürriyet MHP’nin elini kolunu bağlamaya çalışırken, Milliyet AK Parti’yi çoktan kapatmış sonrasındaki formülleri araştırmaya başlamış. Bu mu yani istediğiniz? Onlar da sizinki gibi mi yazmalıydılar...

Yahu sen, siz ve oturup kalktığınız, yazıp çizdiğiniz yerlerde karşılaştığın hemen herkes zaten tarafsınız. AK Parti’ye oy vermediniz, sevmediniz, desteklemediniz? Kapatılması sizi üzecek değil ya... Oysa kapatılan AK Parti değil, demokrasinin ta kendisi...

Türkiye’nin laik bir cumhuriyet olduğunu ısrarla yazıp çizmeye devam edin. Aman sakın yanlışlıkla demokrasiden bahsetmeyin. Demokrasi eskiden iyiydi. Yani sen ve senin gibiler iktidardayken. Senin gibiler demokrasinin ‘seçim’iyle iktidarı unutalı siz de demokrasiyi anmaz oldunuz. Gerek de yok zaten değil mi?

Libya da Cumhuriyetle yönetiliyor. Ama orada da demokrasi yok...

İngiltere ise krallıkla yönetiliyor, ama demokrasi var. Hatta hayret ediyorum orada cumhuriyet nasıl olmaz yav. Koskoca İngiltere cumhuriyet değil haa. Fakat demokrasi var dibine kadar. İspanya, Norveç, Portekiz, Belçika gibi pek çok AB üyesi ülkede de hala bu yüzyılda krallar var. Anlaşılır gibi değil...

Objektif ve pozitif habercilik yapanları belden aşağı çalışmakla karalarken, hayalara tekme atıyorsun, faul yapıyorsun, ama hakem size penaltı vermez değil mi?..

Bu arada, dediğin gibi ülkemizde çokça meczup var. Kimi okuyor kimi yazıyor...

Yorumlar
köse
21 Mart 2008 Cuma 10:49
destur.
isterseniz onbeş günlük bir rapor alın.aksitakdirde.....destuuuuuuuuuuuuuuur.
88.228.110.4
dost
20 Mart 2008 Perşembe 23:32
aslan hacı abem
Ülen öğür valla varya!konuyu tam özetleyivirmissin.Tamda böle galbimizden geçenleri yazmıssın anayabildinmi.Rabbım-Allahım galemine guvvat virsin.
88.230.159.37
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim