• BIST 110.059
  • Altın 174,736
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • Konya 13 °C
  • "Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi" nasıl olacak?
  • Elektrik dağıtım şirketlerine seçim ödevi!
  • Kılıçdaroğlu’na 24 Haziran stratejisini ulaştıran kurye Tayyibe Gülek mi?
  • "Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi" nasıl olacak?
  • Elektrik dağıtım şirketlerine seçim ödevi!
  • Kılıçdaroğlu’na 24 Haziran stratejisini ulaştıran kurye Tayyibe Gülek mi?

Hangi yolsuzluktan bahsediyorsunuz?

M. Mustafa Özdemir

Bugün 28 Şubat…

Bundan 17 yıl önce tarihe post modern darbe olarak geçen, merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın başbakanlığının sona ermesiyle biten sürecin yıldönümü.

Merhum Erbakan’ın dün de ölüm yıldönümüydü.

Yani; İlahi hikmet, Erbakan hocayı anarken 28 Şubat’ı unutmak mümkün değil.

 

*.*.*

Çok acıdır ki darbeler döneminin sona erdiğini düşündüğüm Türkiye yeni bir darbe girişimini def etmenin çabasını veriyor.

Türkiye’de her 15-20 yılda bir ülkenin önüne taş koyarak, “halka yara veren!” dış güçler, bugün başka maşalarla, yine aynı girişimlerine devam ediyor.

Ama açık söylemek gerekirse hiçbir darbe girişimi bu kadar kaypakça, hele hele bu kadar ahlaksızca değildi.

Türkiye’ye büyük acılar yaşatan, yıllar kaybettiren 28 Şubat sürecinin ülkeye maliyeti en az 110 milyar dolarlarla ifade ediliyor.

Yani Türk halkının o yıllardaki bir yıllık geliri, faizcilerin, soyguncuların, banka batıranların cebine vermiştir.  

Tabi paradan öte manevi zulüm, gözyaşları, yıkılan hayaller.

İşte Türkiye’ye bugün bir kez aynı bedelleri ödetmek istiyorlar.

 

*.*.*

Prof. Necmettin Erbakan…

Bozuk düzene karşı tek başına başlattığı mücadelede, hayatını ülkesine adayan bu adamı maalesef millete yar etmediler.

Tıpkı Adnan Menderes’i, Turgut Özal’ı,  Muhsin Yazıcıoğlu’nu yar etmedikleri gibi. Bugün de ülke, Erdoğan’ı bu millete yar etmek isteyen çetenin pis bir operasyonuyla karşı karşıya.

İrade gücünün ve irade bağımsızlığının hazzını bu milletin beynine yerleştirmemek için olağanca güçleriyle çaba veriyorlar.

 

*.*.*

Erbakan hocanın öğrencilerini; Sağcısı, Solcusu, İslamcısı, Ateisti, “hayatta bir araya gelemezler” diye düşündüğünüz bir çetenin ve ittifakın söylemleriyle paralel söylemler içinde  görmek üzüyor insanı.

 

*.*.*

Milli Görüş’ün partisinin lideri Mustafa Kamalakı; Halk Tv’de, Cemaat kanallarında yolsuzlukla ilgili hadisler okurken görmek, parti yöneticilerinin, başkan adaylarının konuşmalarındaki “yolsuzluk” söylemleri görmek üzüyor insanı.

 

*.*.*

Erbakan’ın öğrencilerini; bugün artık kendilerine karşı olanlar için birer tezgah olduğu çok daha net anlaşılan, “Ergenekon” ve “Balyoz” davalarında; bilmem kaçar yüz yıl hapis, kaçar kez müebbet hapis cezası verirken, “28 Şubat” darbe davasının içini boşaltan, herkesi salıveren,  28 Şubat'ı darbe olmaktan çıkarmayı mahkeme kararıyla ispatlama amacındaki “paralel yargı cuntasının” yanında görmek çok daha fazla üzüyor insanı.

 

*.*.*

Erbakan’ın öğrencilerini, 28 Şubat darbesinin yalnız alkışçısı değil, aktörlerinin olduğu bugün daha iyi anlaşılmaya başlayan, Erbakan’a, “ Beceremediniz, bırakın gidin”, “Bu adama kanım hiç ısınmadı” diyen, cemaatine “Milli Görüş” çizgisindeki partilere hiçbir zaman oy verdirmeyen Fethullah Gülen’in yanında görmek hayli hayli üzüyor insanı.

 

*.*.*

Yolsuzluk… Yolsuzluk... Yolsuzluk…

Hangi yolsuzluktan bahsediyorsunuz?

Merhum Menderes’in, “12 uçak dolusu altın, mücevherat ve parayı kaçırırken yakalandı” yolsuzluğu mu?

Merhum Özal’ın “hayali ihracat, koskotas” yolsuzlukları mı?

Yoksa

Merhum Erbakan’ın hüküm giydiği “kayıp trilyon” yolsuzluğu mu?

 

*.*.*

Ey Saadet Partisi’nin idarecileri;

Bugün Erdoğan’a yapılan operasyon, Menderes’e 50 yıl önce, Özal’a 30 yıl önce,  Erbakan’a 17 yıl önce yaptıkları operasyonun aynısıdır.

Ey Saadet Partisi’nin idarecileri;

Bugün Erdoğan’a yapılan yolsuzluk operasyonunun cevabı, sizin Erbakan hocanın hüküm giydiği “kayıp trilyon” davasına verdiğiniz cevabın aynısıdır!

 

*.*.*.

Ahmet Taşgetiren’in sembolleşen deyimiyle Başbakan Erbakan, dünün “Savunan Adamı”ydı.

Başbakan Erdoğan da bugünün “Direnen Adamı”dır.

Ve biz inanıyoruz ki;

17 yıl önce bu milletten “savunan adamı” alanlar, bugün “direnen adamı” alamayacaklar!

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
hadi uluengin'den
01 Mart 2014 Cumartesi 13:07
13:07
WikiLeaksve Snowden de yasal değildi ama kirli çıkıları sergilediği için alkış yağdı.

İmdii, buna karşılık bizim, rüşvet ve yolsuzluk kâh kumpas operasyonlarla, kâh kanunsuz dinlemelerle ortaya döküldü diye rüşveti ve yolsuzluğu yutmamız mı isteniyor?

Başka bir deyişle, polis mesai saatleri dışında, kendi bölgesi haricinde ve garez ve intikam güdüsüyle hırsızı enseledi diye aynı hırsızı serbest bırakıp polisi mi kodese tıkacağız?

Ayyuka çıkmış bir kepazeliği sırf kepazelik kitabına uygun şekilde teşhir edilmedi diye örtüp, o yavuz hırsızın evsahibini bastırmasını kabullenecek miyiz?
78.163.15.55
f. korkmaz
28 Şubat 2014 Cuma 18:12
18:12
Aynı numara aynı taktik, bu kez kendi tezgahlarında boğulacaklar. Türkiye 20 yıl 50 yıl öncesinin Türkiyesi değil. Bugün bütün gerçeklere ulaşabiliyor insanlar. Millet gerçekleri görüyorda bu darbeciler sonlarını göremiyorlar.
88.248.245.146
Muhalif
28 Şubat 2014 Cuma 14:27
14:27
memleket.com.tr internet sitesinde hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı ve kanıtlanmamış iddialar içeren, büyük harflerle yazılmış ve site dışına link veren yorumlar onaylanmamaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz....
195.177.206.65
Muhalif
28 Şubat 2014 Cuma 14:26
14:26
memleket.com.tr internet sitesinde hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı ve kanıtlanmamış iddialar içeren, büyük harflerle yazılmış ve site dışına link veren yorumlar onaylanmamaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz....
195.177.206.65
m. arslan
28 Şubat 2014 Cuma 13:53
13:53
Öncelikle iftiracılık ve yalancılık sizin adınızdır. Bunların hepsi gerçek. Başbakan 2 belgeyide de açıkladı. Devlertin belgeleri. Sizin CHP'nin hükümet olduğu zamanki belgeler. Siz geçmişinizi de i satarsınız ayrı konu. Para konusuna girince, gir Merkez bankası'nın "banknotlar"bölümüne gir görürsün orada CHP'nin Atatürk'e ihanetini. Tecavüz katliam vs vs lere gelince Mısır'a sisiyi, suriyede esadı, mavi marmarada İsrail'i destekleyen sizsiniz. ve son olarak. Sen cahil değil zır cahilsin. D-8 diye google yazarsan görürsün ne olduğunu zırcahil. Daha da senin gibi bir zırcahille muhatap olmam. 30 martta görüşürüz.
88.248.245.146
Muhalif
28 Şubat 2014 Cuma 11:32
11:32
Bu kadar yalanı bu kadar iftirayı şu kısacık yorum bölümüne nasıl sığdırabildin M.arslan. BOP eşbaşkanına olunca ne oldu biliyor musun ? Irak’ta yüzbinlerce müslüman katledilirken, tecavüze uğrarken yardım ve yataklık ediyorsun,. İsraili İran’dan korumak için füze koruma sistemi kuruyorsun, Libya vurulurken destek oluyorsun. Ortadoğu da Kürt devleti kurulurken, kerkük’te Türkmenler katledilirken görmezden geliyorsun, Biraz bilgin olsun da yaz. Hem Nato,, hem AB, hem Şangay üyeliği nasıl oluyor bir anlat önce. D-8 ne ola ki. Ne zaman girdin gelişmiş ülkelerin arasına. Bu kadar cehaletle ancak bunları yazabilirsin zaten.
195.177.206.65
M. arslan
28 Şubat 2014 Cuma 10:31
10:31
Muhalif Bozuk plak gibisin. işine gelmeyince ne yedin diye soruyorlar ben pırasa sevmem diyorsun. Mesela Adanan Menderes'le ilgili hiç konuşmamışsın 12 uçak dolusu altın.. Ucu CHP'ye dayanıyor demi. Astınız milletin başbakanını, Erdoğan’ı asmayacaksınız. CHP bu memlekette ihanetin, ikiyüzlülüğün adıdır. Atatürk’e bile ihanet ettiniz. Paralardan resimleri çıkartıp İnönü'nün resimlerini bastınız. Bediüzzman'ı hapiste çürütmek için elinizden geleni yaptınız, dün irtica irtica diyordunuz. Şimdi cematçi, oldunuz. Sen de CHP’nin bütün bu özelliklerini taşıyorsun.
88.248.245.146
m. arslan
28 Şubat 2014 Cuma 10:30
10:30
Ne olmuş BOP Eşbaşkanı olunca? Söyle de bilelim. Türkiye NATO'nun da üyesi, D-8'in üyesi., BM'nin de üyesi, Şangay'a girmek için çalışıyor. AB'ye girmek için çalışıyor. Ne olmuş.?? olmasın mı çıksın mı?
88.248.245.146
Muhalif
28 Şubat 2014 Cuma 09:39
09:39
Bugün operasyon ve komplo hikayeleri anlatanların 28 Şubatı kullanmaları çok komik oluyor. Aradan geçen bunca yıldan sonra 28 Şubat’a baktığınızda, aslında 28 Şubat müdahalesinin irtica veya başka bir şeyin önüne geçmek için yapılmadığını anlıyorsunuz. Bugün ortaya çıkardığı sonucu analiz ettiğinizde de 28 Şubat’ın Necmettin Erbakan ve ekibinin tasfiyesi amacıyla yapılmıştır. Bu tasfiye hiç kuşkusuz Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ın önünü açmak için yapılmıştır. Daha önce de sordum yine sorayım, o kadar hatasına rağmen siz Necmettin Erbakan’ın BOP eşbaşkanlığını kabul edeceğini sanıyor musunuz ?
195.177.206.65
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim