• BIST 91.686
  • Altın 211,385
  • Dolar 5,3854
  • Euro 6,1343
  • Konya 8 °C
  • FETÖ liderine suikast yapılacak mı?
  • Zorunlu kış lastiği uygulaması başlıyor
  • Benzin ve motorine indirim geldi!
  • FETÖ liderine suikast yapılacak mı?
  • Zorunlu kış lastiği uygulaması başlıyor
  • Benzin ve motorine indirim geldi!

GRAFİKLİ - 2018 FIFA Dünya Kupası başlıyor

GRAFİKLİ - 2018 FIFA Dünya Kupası başlıyor
- Dünya Kupası yarın oynanacak Rusya-Suudi Arabistan açılış maçıyla başlayacak- Sekiz grupta 29 Haziran'a dek toplam 48 karşılaşma oynanacak- İkinci tur maçları 30 Haziran'da başlayacak, final ise 15 Temmuz'da Moskova'da


MOSKOVA (AA) - 2018 FIFA Dünya Kupası, ev sahibi Rusya ile Suudi Arabistan arasında yarın yapılacak açılış maçıyla başlayacak.

Toplam 32 takımın katıldığı Dünya Kupası, 15 Temmuz Pazar günü Moskova'da oynanacak final maçıyla sona erecek.

64 maça sahne olacak şampiyonada 8 grupta dörder takım mücadele edecek. Toplam 11 kentte düzenlenecek kupada ilk tur gruplarında 48 maç oynanacak.

Kupada grup maçları 28 Haziran Perşembe günü tamamlanacak. Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar 2. tura yükselecek


- 2. tur 30 Haziran'da başlıyor


Toplam 16 takımın mücadele edeceği 2. tur müsabakaları tek maç eliminasyon sistemine göre oynanacak.

İkinci tur karşılaşmaları 30 Haziran ve 1, 2, 3 Temmuz'da yapılacak. A-B, C-D, E-F ve G-H grupları, birbirlerinin ilk iki sırasında yer alan takımlarıyla çapraz eşleşecek.

Rakiplerini eleyen takımlar 6 ve 7 Temmuz'da çeyrek final maçlarına çıkacak. 10 ve 11 Temmuz'da oynanacak yarı final maçlarının ardından üçüncülük maçı 14 Temmuz'da Saint Petersburg'da, final ise 15 Temmuz'da Moskova'da yapılacak.

- Grup maçlarının fikstürü


Dünya Kupası'nda 8 grupta yapılacak 48 maçın programı şöyle:

A Grubu
Maç noTarihSaat (TSİ)Yer
114 Haziran18.00MoskovaRusyaSuudi Arabistan
215 Haziran15.00EkaterinburgMısırUruguay
1719 Haziran21.00St. PetersburgRusyaMısır
1820 Haziran18.00RostovUruguaySuudi Arabistan
3325 Haziran17.00SamaraUruguayRusya
3425 Haziran17.00VolgogradSuudi ArabistanMısır
B Grubu
415 Haziran18.00St. PetersburgFasiran
315 Haziran21.00SoçiPortekizİspanya
1920 Haziran15.00MoskovaPortekizFas
2020 Haziran21.00Kazanİranİspanya
3625 Haziran21.00KaliningradİspanyaFas
3525 Haziran21.00SaranskİranPortekiz
C Grubu
516 Haziran13.00KazanFransaAvustralya
616 Haziran19.00SaranskPeruDanimarka
2221 Haziran15.00SamaraDanimarkaAvustralya
2121 Haziran18.00EkaterinburgFransaPeru
3826 Haziran17.00SoçiAvustralyaPeru
3726 Haziran17.00MoskovaDanimarkaFransa
D Grubu
716 Haziran16.00MoskovaArjantinİzlanda
816 Haziran22.00KaliningradHırvatistanNijerya
2321 Haziran21.00Nizhny NovgorodArjantinHırvatistan
2422 Haziran18.00VolgogradNijeryaİzlanda
3926 Haziran21.00St. PetersburgNijeryaArjantin
4026 Haziran21.00RostovİzlandaHırvatistan
E Grubu
1017 Haziran15.00SamaraKosta RikaSırbistan
917 Haziran21.00RostovBrezilyaİsviçre
2522 Haziran15.00St. PetersburgBrezilyaKosta Rika
2622 Haziran21.00KaliningradSırbistanİsviçre
4127 Haziran21.00MoskovaSırbistanBrezilya
4227 Haziran21.00Nizhny NovgorodİsviçreKosta Rika
F Grubu
1117 Haziran18.00MoskovaAlmanyaMeksika
1218 Haziran15.00Nizhny NovgorodİsveçGüney Kore
2823 Haziran18.00RostovGüney KoreMeksika
2723 Haziran21.00SoçiAlmanyaİsveç
4327 Haziran17.00KazanGüney KoreAlmanya
4427 Haziran17.00EkaterinburgMeksikaİsveç
G Grubu
1318 Haziran18.00SoçiBelçikaPanama
1418 Haziran21.00VolgogradTunusİngiltere
2923 Haziran15.00MoskovaBelçikaTunus
3024 Haziran15.00Nizhny NovgorodİngilterePanama
4628 Haziran21.00SaranskPanamaTunus
4528 Haziran21.00KaliningradİngiltereBelçika
H Grubu
1619 Haziran15.00SaranskKolombiyaJaponya
1519 Haziran18.00MoskovaPolonyaSenegal
3224 Haziran18.00EkaterinburgJaponyaSenegal
3124 Haziran21.00KazanPolonyaKolombiya
4728 Haziran17.00VolgogradJaponyaPolonya
4828 Haziran17.00SamaraSenegalKolombiya

- Son 16 turu


Son 16 turuna gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ekipler çıkacak ve çapraz olarak eşleşecek.

Bu turdaki maç programı ise şöyle:

4930 Haziran21.00SoçiA Grubu 1B Grubu 2
5030 Haziran17.00KazanC Grubu 1D Grubu 2
511 Temmuz17.00MoskovaB Grubu 1A Grubu 2
521 Temmuz21.00Nizhny NovgorodD Grubu 1C Grubu 2
532 Temmuz17.00SamaraE Grubu 1F Grubu 2
542 Temmuz21.00RostovG Grubu 1H Grubu 2
553 Temmuz17.00St. PetersburgF Grubu 1E Grubu 2
563 Temmuz21.00MoskovaH Grubu 1G Grubu 2

- Çeyrek final maçları


Son 16'da rakiplerini yenerek tur atlayan 8 takım çeyrek finalde karşı karşıya gelecek.

Çeyrek final maçlarının programı şöyle:

576 Temmuz17.00Nizhny Novgorod49. maçın galibi50. maçın galibi
586 Temmuz21.00Kazan53. maçın galibi54. maçın galibi
597 Temmuz21.00Soçi51. maçın galibi52. maçın galibi
607 Temmuz17.00Samara55. maçın galibi56. maçın galibi

- Yarı final


Kupada yarı finalin programı da şöyle:

6110 Temmuz21.00St. Petersburg57. maçın galibi58. maçın galibi
6211 Temmuz21.00Moskova59. maçın galibi60. maçın galibi

- Üçüncülük maçı ve final


Dünya Kupası'nda üçüncülük maçı ve finalin programı ise şöyle:

6314 Temmuz17.00St. Petersburg61. maçın kaybedeni62. maçın kaybedeni
6415 Temmuz18.00Moskova61. maçın kazananı62. maçın kazananı


AA

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Basketbol: FIBA Erkekler Avrupa Kupası21 Kasım 2018 Çarşamba 00:18
  • Milli maçın ardından21 Kasım 2018 Çarşamba 00:13
  • Basketbolda maçın ardından21 Kasım 2018 Çarşamba 00:08
  • Basketbolda maçın ardından21 Kasım 2018 Çarşamba 00:03
  • Turkish Airlines EuroLeague: Fenerbahçe: 100 - Darüşşafaka Tekfen: 7920 Kasım 2018 Salı 23:58
  • Basketbol: FIBA Şampiyonlar Ligi20 Kasım 2018 Salı 23:53
  • Basketbol Şampiyonlar Ligi: Banvit: 62 - Ucam Murcia: 6320 Kasım 2018 Salı 23:43
  • Lucecu: “Sadece kritik yapıyorlar"20 Kasım 2018 Salı 23:43
  • Basketbol: THY Avrupa Ligi20 Kasım 2018 Salı 23:43
  • 2019 Takımlar Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası Elemeleri20 Kasım 2018 Salı 23:38
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim