• BIST 83.048
  • Altın 146,881
  • Dolar 3,7605
  • Euro 4,0391
  • Konya -8 °C
  • Facebook'tan İslami sayfalara sansür
  • Çok kritik uyarı! Günlerce yağacak
  • İşte AK Parti'nin referandum sloganı
  • Facebook'tan İslami sayfalara sansür
  • Çok kritik uyarı! Günlerce yağacak
  • İşte AK Parti'nin referandum sloganı

Eşcinseller cehennemin neresindedir?

Sedat Coşkun

Yeryüzü tarihinde bizim bildiğimiz ve bilemediğimiz birçok ilahi helak hadiseleri yaşanmıştır. Bizim bildiklerimiz Kur’an ile sınırlı, ancak bilmediklerimizi onlardan arta kalan kalıntılardan ve ibret vesikalarından anlayabiliyoruz. Allah’ın Rab isminin tecellisinden olacaktır ki, işlediklerinin karşılığı dünyadayken verilmiş, fatura kesilmiş, işleri bitirilmiştir.

Lut peygambere buradan sonsuz salat ve selam olsun! Kendisi, günümüzde devlet politikalarıyla yaygınlaştırılan, sinema ve dizi filmlerle özendirilen bir günahın alenen yapıldığı bir toplumda yaşıyordu. Bizim onun mesajına, davetine ve sabrına çok ihtiyacımız var. Kur’an’ın anlattığına göre o bizim gay dediğimiz insanların bulunduğu toplumda yaşıyordu. Bizim imtihanımız daha büyük sanki! Biz; Lezbiyen, Gay, Bisexüel Transların birleştiği, seslerinin çok çıktığı bir toplumda yaşıyoruz.

Okuduğum haber şuydu ‘’Amerika, eşcinsel evliliği anayasal hak olarak kabul eden ülkeler arasına katıldı.’’ Halkı muhafazakar Hristiyan olan dünyanın süper gücü, eğer anayasal bir hak olarak eşcinsel evliliğin önünü açtıysa bunu dünya genelinde neden yaygınlaştırmak istemesin. Bu şekilde farklı bir tüketim pazarı da doğacaktır. Amerika’yı model kabul eden ülkeler ise bu tarz yasaları ülkelerinde de çıkaracaklar. Bunların olması imkânsız değil. Buraya doğru gidiliyor.

Türkiye’de ise çok ciddi bir artış gösteriyor eşcinsel birliktelikler. 8 milyon kişiden söz ediliyor. Batının politikası gençleri sarmış durumda. Küçük bir merakla başlayan süreç, cehennemin diplerine kadar o kişileri sürüklüyor. Fıtratla yani Allah ile savaş tam burada başlıyor. Şeytanın en büyük silahı olan fıtratı bozmak, bir plan ve yasa olarak adım adım büyüyor.

Doyumsuzluk zamanın hastalığı haline gelmiş, tatmak ve doymamak arasındaki mesafenin sonu bulunmamaktadır. İnsanın anlam ve mana arayışı hazcılık denemesinde tıkanmaktadır. Hazlar hayat tarzına dönüşürken, haz zindanında çürüyen bedenler hayata tutunamamaktadır.

LGBT’lere katılmıyorum ama haklarını savunuyorum özgürlüklerini  istiyorum diyenlerin zihninde İslam ile olan bağlar kopmuştur. Hakkı savunulması gereken milyonlarca mazlum millet  varken  haz çukuruna düşmüş pespaye insanların hakları savunulamaz. Hak, tarihle, doğayla, yaratılışla elde edilen bir kazanımı ifade eder. Ancak LGBT için bunları ifade etmek çok zordur.

Lut kavmine olan Allah’ın müdahalesi şunu gösteriyor ki, eşcinseller acı bir şekilde dünya hayatı yaşamaya, acı bir şekilde ölmeye, acı bir şekilde cehennemde bulunmaya müstehaktırlar. Tercihleri ve isyanları onları buralara sürüklemiştir. Cennet gibi mükemmel bir mekana yakışan kişiler değillerdir.

Bu benim yorumum değil:

Lut, kavmine dedi ki: "Alemlerde, sizden önce hiç kimsenin yapmadığı 'fahşayı' (hayasızlığı) mı yapıyorsunuz? Gerçekten siz, kadınları bırakıp, şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz? Doğrusu siz, 'müsrif'(haddi aşan) bir kavimsiniz."

Lut Kavmi'nin cevabı: "Bunları, yurdunuzdan sürüp çıkarın, muhakkak bunlar, çokça temizlenen insanlardır." demekten başkası olmadı.

Bunun üzerine Biz, karısı dışında, (Lut'u) ve ailesini kurtardık; (karısı) ise, helake uğrayanlardan oldu. Ve onların üzerine, bir (azap) sağanağı yağdırdık. Bak! Mücrimlerin(suçluların) akıbeti nasılmış? (A’raf 80-84)

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim