• BIST 78.844
  • Altın 125,483
  • Dolar 3,0876
  • Euro 3,3575
  • Konya 15 °C
  • Binlerce öğrenciyi üzecek haber
  • Bireysel Emeklilikte 2 ay sabret bin lira al
  • Market zincirlerinin sahibi FETÖ'den gözaltında
  • Binlerce öğrenciyi üzecek haber
  • Bireysel Emeklilikte 2 ay sabret bin lira al
  • Market zincirlerinin sahibi FETÖ'den gözaltında

Bir Kasım'a Nur Penceresinden Bakış…..

Mehmet Kanmaz

Kasım seçimi vesilesi ile Bediüzzaman hazretlerinin hayattaki talebelerinin genel siyasi duruma bakışı ile ilgili mektubunu bu haftaki yazımda sizlerle paylaşmak istedim;işte hakiki vatan sahiplerinin tamda olması gereken yerde ve zamanda taşın altına eline koymak budur dediği yakın tarihten bu güne verilen  mesaj…….
Evvelen: Cenab-ı Feyyaz-ı Mutlak'tan dua ve niyaz ederiz.
Sâniyen: Muazzez Üstadımız Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri'nin Meyve Risalesinin Dördüncü Mes'elesi'nde ders verdiği üzere en ehemmiyetli hizmet-i imaniye ve Kur'aniyemizde ihlas ve ciddiyetle devam ederken geniş daireyle de alâkalı bir vazife ile zaman zaman karşı karşıya kalıyoruz.
“Üstadımızdan, ne için Demokrat Parti'yi muhafazaya çalıştığını sorduk, cevaben:
“Eğer Demokrat Parti düşse, ya Halk Partisi veya Millet Partisi iktidara gelecek. Halbuki Halk Partisi, İttihadcıların bozuk kısmının cinayetleri ve hem cumhuriyetin birinci reisinin Sevr Muahedesiyle ve çok siyasî desiselerin icbarıyla, onbeş senede yaptığı icraatının kısm-ı a'zamı tamamıyla eski partiye yüklendiği için, bu asil Türk milleti ihtiyarıyla o partiyi kat'iyyen iktidara getirmeyecek. Çünki Halk Partisi iktidara gelecek olursa, komünist kuvveti aynı partinin altında bu vatana hâkim olacaktır. Halbuki bir Müslüman kat'iyyen komünist olamaz, anarşist olur. Bir Müslüman hiçbir zaman ecnebilerle mukayese edilemez. İşte bunun için hayat-ı içtimaiye ve vatanımıza dehşetli bir tehlike teşkil eden bu partinin iktidara gelmemesi için, Demokrat Parti'yi, Kur'an ve vatan ve İslâmiyet namına muhafazaya çalışıyorum." dedi.(Emirdağ Lahikası-2 (206)

Yine Üstadımız buyurmuşlardır ki:
“Ey dindar ve dine hürmetkâr Demokratlar! Siz bu iki partinin gayet kuvvetli ve zevkli ve cazibedar nokta-i istinadlarına mukabil, daha ziyade maddî ve manevî cazibedar nokta-i istinad olan hakaik-i İslâmiyeyi nokta-i istinad yapmaya mecbursunuz. Yoksa sizin yapmadığınız eskiden beri cinayetleri, nasıl eski partiye yüklüyorlarsa, size de yükleyip; Halkçılar ırkçılığı elde edip, tam sizi mağlub etmeye bir ihtimal-i kavî ile hissettim ve İslâmiyet namına telaş ediyorum." (Emirdağ Lahikası-2 ( 164)

Bütün bunlarla beraber mesele-i siyaset Risale-i Nur'un mesleği itibariyle bir mesele-i fer'iyye iken efkâr-ı umumiyeyi alâkadar ettiği cihetiyle, siz muhterem kardeşlerimizin Kur'an ve vatan ve İslamiyet adına seçimlerde yapacağınız tercihte bir ölçü olması bakımından Üstadımızın bu mektuplarını  bir defa daha arz ettik.
Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri'nin hizmetkâr ve talebelerinden
“Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayramoğlu, Ahmet Aytimur”

SON SÖZ;Kur’an,vatan ve İslamiyet adına bugünün dindar demokratlarını meclisde ve bütün vatan ve islam coğrafyasında temsil eden siyasi kadroya sen ben demeden alevlenmekte olan madi ve manevi yangını söndürmek adına….”evet” şimdi değilse ne zaman….

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ahmet
02 Kasım 2015 Pazartesi 08:15
08:15
Üstadımıza laf eden cahil ahmaklar Risale-i Nur bu vatanı tehlikelerden koruyan en büyük bir siperdir, kal adır. Ona laf eden ya cahilin cahilidir ya da hain dir.
193.255.247.14
rıfkı usta
01 Kasım 2015 Pazar 14:42
14:42
bunlar deyneksiz köyün deynekçileri.
88.250.13.170
Çavuldur
31 Ekim 2015 Cumartesi 11:44
11:44
Bu adam hâlâ Said-i kürdî nanesi yiyor. O zat Türkiye için büyük bir tehlikedir.
88.252.255.230
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim