• BIST 78.844
 • Altın 125,412
 • Dolar 3,0876
 • Euro 3,3575
 • Konya 4 °C
 • Google Gülen için ölüm tarihi verdi!!! 13 Nisan 2017
 • ByLock'a ikinci darbe: Kripto FETÖ'cüler tespit edildi
 • 3 bin 400 öğretmen mesleğine geri dönecek
 • Google Gülen için ölüm tarihi verdi!!! 13 Nisan 2017
 • ByLock'a ikinci darbe: Kripto FETÖ'cüler tespit edildi
 • 3 bin 400 öğretmen mesleğine geri dönecek

Batı ektiğini biçiyor ve biçecek….

Mehmet Kanmaz

İnsana medeniyeti öğreten islam ve onun hadimi  biz Osmanlı torunları bugün gelinen noktada çok ağır mesuliyetlerle karşı karşıyayız,insani değerleri rönesensla islamdan alan ve bugün ki geldiği  teknolojik zirveye ulaşan batı medeniyeti son 50 yıldır insani değerleri bırakmaya başladığı andan itibaren alçak mimsiz medeniyete dönüşmeye başlamış olup kendi kendini bitirmeye başlamıştır,işte masumlarında içinde yok olacağı bu alçak batı medeniyeti daha fazla acımasız olmadan bizler o engin medeniyet değerlerimizi batıya tekrar hatırlatmak mecburiyetindeyiz zira tarihi misyonumuz bunu bize mecbur kılıyor.

Batının iki yüzlü çürümüş projeleri artık son bulmalı,artık islam coğrafyasında 100 yıldır uyguladığı siyaset  son bulmalı batının öteden beri;uygulamış olduğu riyakar emperyalist politikası gereği;

1- Batı zihniyeti demokrasiyi ister ama kendisine ister, hem de en güzel halini. Fakat kendisi için istemediği her ne varsa ve bu onun çıkarınaysa bizim zarara gireceğimizi bildiği her şeyi bizim için ister; bu onların zihniyetinin gereğidir ve gayri müslim devletlerin gayri resmi politikasıdır bu.

islam âlemine ise yine islam âleminden aldığı cumhuriyetin, demokrasinin gelmesini (ismen gelse bile hakikaten) gelmesini istemez. Bu değerleri bizden aldılar/alırlar, karşılığında ise darbeci, despot, diktatöryal yönetimlerin gelme sini istediler/isterler; bunun için de ellerinden geleni artlarına koymadılar, koy mazlar, koyamazlar.

2- Batının istediği tarzla yönetilen islam ülkelerinin(halkları çoğunluk olarak müslüman olan ama müslümanca yönetilmeyen devletlerin) idarecileri ise her zaman demokrasiden korktular ve diktatör ruhlu insanlara çanak tuttular, onlarla hem-dem ve hem-pa oldular.

Yukarıda zikrettiğimiz şu iki gerçek karşısında Türkiye ne yapmalı? Asrın mütefekkiri Bediüzzaman Said Nursi hz. 19.YY'ın hemen başında bu konuda Suriye Şam Emevi Camii'nde bir hutbe vermiş ve on binden fazla insan ile yüzün üzerinde alim, bu hutbeyi dinlemiş ama maalesef gerekli dersi alamamıştır. Bari şimdi dinleyelim, bakalım ne diyor?

Bediüzzaman'a göre Türkiye ve islam âlemi öncelikle kendi içinde şu üç düşmanla savaşmalı:

1- Cehalet (sosyal, psikolojik ekonomik, coğrafi, uzay bilimleri noktasında ve fıkıh, kelam, tefsir, hadis sahasında ilimsizlik, bu iki cenahı kalbine ve aklına sokan dindar bilim adamları, mütedeyyin siyasetçilerin olmaması.

2- Zaruret(Bireysel ya da toplumsal anlamda fakirlik, ekonomik zayıflık, ticaret yerine memuriyetin teşvikiyle sermayeye zarar ve bahanecilik)

3- ihtilaf(muhalefet olma hastalığı ile şeytanın ortak noktalarda buluşmamızı engellemesi)
Peki bu üç düşmana karşı silahımız var mı? Varsa hangi silahlarla savaşacağız? Evet, üç silahımız var, ama kullanmazsak Batı o üç silahı kullanmaya devam edecek ve o silahlarla bizi sindirecek. O üç silah ise şunlardır:

1- Marifet(Allah'ı da anlatabilecek şekilde fen ve din ilimleri, alimleri olmalı)

2- ittifak(bir ve birleşik olma, birliğin gerektirdiği şekilde üç düşmana karşı aynı üç silahı kullanma ve paylaşmalıyız)

3- Sanat(Sanayi, endüstriyi ilk iki madde ışığında kurmalı ve geliştirmeliyiz)
Bu üç silahı kullanacak olan ilk devlet, Türkiye'dir. Çünkü o merkezdir. (Bu cümleyi ülkenin adını değiştirerek her devlet ya da halk söyleyebilir) Aksi durumda islam âlemi olarak Batı'nın elinde meçhule giden bir sandal; edilgen, meful, pasif ülkecikler olarak kalacağız. Zaten Batı'nın da istediği bu değil midir? Aktif değil pasif, fail değil meful, etken değil edilgen gençler ve küçük küçük devletçikler. maksat ne mi? maksat şu üç kelimede gizli: Böl, parçala, yut. Biz ise buna karşı uyanık olacağız ve bu sese kulak vereceğiz:

Artık yetmeli artık zalimin oyununu bozmalıyız,banane deme lüksümüz yok çünkü bizim kadim medeniyetimiz insanlığın düştüğü zulmün pençesinden kurtarma görevini yine bize vermektedir, çünkü islamiyete bin yıl bayraktarlık yapan bu türk milleti tekrar bu medeniyet bayrağını zirveye taşıyacaktır,ben ne kadar sıkıntı çeksekde ihsan- ı ilahi tarafından omuzlarımıza yüklenen bu temsiliyet ve gurur dolu bu vazifeyi almaktan çekinmeyeceğimize inanıyorum ve hiçde ümitsizliğe girmedim sizlerde girmeyin çünkü gelecek bizim olacak ve geleceğin asımın nesli bu milletin içinde ve bu nesil çok sancılı geçen  doğumu nu yaptı ve yakında o kutlu davayı omuzlamaya geliyor  bizler hazır olalım…….

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim