• BIST 94.219
  • Altın 252,357
  • Dolar 5,8343
  • Euro 6,5347
  • Konya 18 °C
  • Mursi savunmalarında neleri haykırdı?
  • Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi kimdir?
  • Muhammed Mursi vefat etti! Allah Şehadetini kabul etsin!
  • Mursi savunmalarında neleri haykırdı?
  • Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi kimdir?
  • Muhammed Mursi vefat etti! Allah Şehadetini kabul etsin!

Basketbol: THY Avrupa Ligi

Basketbol: THY Avrupa Ligi
- Son hafta maçlarıyla normal sezon sona ererken, Fenerbahçe Beko zirvede yer aldı- Anadolu Efes, 4. sırada play-off'a girerken, Darüşşafaka Doğuş sonuncu oldu


İSTANBUL (AA) - Basketbol THY Avrupa Ligi'nde normal sezon 30. ve son hafta maçlarıyla sona erdi.

Son hafta maçlarının ardından Fenerbahçe Beko, normal sezonu 25 galibiyetle zirvede tamamladı.

Anadolu Efes ise normal sezonu 4. sırada bitirerek, play-off biletini aldı. Darüşşafaka Tekfen ise 16 takımlı ligde son sırda kaldı.

Play-off'a Fenerbahçe Beko, CSKA Moskova, Real Madrid, Anadolu Efes, Barcelona Lassa, Baskonia, Panathinaikos ve Zalgiris kaldı.

Play-off eşleşmeleri şu şekilde oluştu:

Fenerbahçe Beko - Zalgiris (Litvanya)

CSKA Moskova (Rusya) - Baskonia (İspanya)

Real Madrid (İspanya) - Panathinaikos (Yunanistan)

Anadolu Efes - Barcelona Lassa (İspanya)

Toplam 3 galibiyete gelecek takımın Dörtlü Final'e kalacağı serinin ilk maçları 16 ve 17 Nisan'da oynanacak.


- Son hafta maçları


THY Avrupa Ligi'nde normal sezonun 30. ve son hafta maçlarının sonuçları şöyle:

CSKA Moskova (Rusya) - Baskonia (İspanya): 82-78

Anadolu Efes - AX Armani Exchange Olimpia Milan: 101-95

Panathinaikos (Yunanistan) - Buducnost VOLI: 87-67

Real Madrid (İspanya) - Zalgiris (Litvanya): 86-93

Fenerbahçe Beko - Maccabi FOX (İsrail): 78-75

Bayern Münih (Almanya) - Herbalife Gran Canaria (İspanya): 84-77

Olympiakos (Yunanistan) - Darüşşafaka Tekfen: 99-74

Barcelona Lassa (İspanya) - Khimki (Rusya): 83-74


- Puan durumu


THY Avrupa Ligi'nde normal sezonun puan durumu şu şekilde oluştu:



TakımlarOGMASYSAv.P
1. Fenerbahçe Beko302552504223726755
2. CSKA Moskova302462590239719354
3. Real Madrid302282578234223652
4. Anadolu Efes3020102562240615650
5. Barcelona Lassa301812235822827648
6. Panathinaikos301614238223453746
7. Baskonia301515244923787145
8. Zalgiris301515236023233745
9. Olympiakos301515232623012545
10. Maccabi FOX301416237623463044
11. Bayern Münih30141623482404-5644
12. AX Armani Exchange Olimpia Milan30141626012600144
13. Khimki3092123332449-11639
14. Herbalife Gran Canaria3082223172616-29938
15. Buducnost VOLI3062422302550-32036
16. Darüşşafaka Tekfen3052522382576-33835


Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim