• BIST 98.415
  • Altın 278,422
  • Dolar 5,8007
  • Euro 6,4718
  • Konya 15 °C
  • Kentsel dönüşümde vatandaş odaklı yeni düzenleme
  • Coni'nin mayın eşekleri ağlıyor: ABD bizi sattı
  • Avrupa basını: "YPG'lilerin yarı devletleri Rojava artık yok"
  • Kentsel dönüşümde vatandaş odaklı yeni düzenleme
  • Coni'nin mayın eşekleri ağlıyor: ABD bizi sattı
  • Avrupa basını: "YPG'lilerin yarı devletleri Rojava artık yok"

Atletizm: Gloria Kupası

Atletizm: Gloria Kupası
- Milli atlet Ramil Guliyev, geçen yılki derecesini geliştirip 200 metrede birinciliği yine kimseye kaptırmadı


ANTALYA (AA) - Atletizmde yıldız sporcuları Antalya'da bir araya getiren Gloria Kupası'nda dünya ve Avrupa şampiyonu milli atlet Ramil Guliyev, erkekler 200 metrede birinciliği elde etti.

Belek Turizm Merkezi'ndeki Gloria Sports Arena'da düzenlenen organizasyonda, 21 ülkeden 71 atlet, 10 branşta yarıştı.

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli atlet Ramil Guliyev, erkekler 200 metrede 20.08 derecesiyle birinciliği kazandı.

Altın madalyanın sahibi olan Ramil Guliyev, geçen yıl aynı organizasyonda 200 metredeki 20.55'lik derecesini geliştirerek bir kez daha şampiyonluk kürsüsüne çıkma başarısını gösterdi.

Branşlarında dereceye giren sporculara madalyaları ve diğer ödülleri, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Yasin Taş, Gloria Sports Arena Üst Düzey Yöneticisi Elif Özdemir ile diğer yetkililerce törenle verildi.

Organizasyon sonunda dereceye giren sporcular şöyle sıralandı:



- Erkekler


200 metre:

1- Ramil Guliyev (Türkiye)

2- Seri Smelyk (Ukrayna)

3- Churandy Martina (Hollanda)

400 metre:

1- Abbas Abubakar (Bahreyn)

2- Musa Isah (Bahreyn)

3- Mohamed Nasser Abbas (Katar)

400 metre engelli:

1- Timofey Chalyy (Rusya / Bağımsız)

2- Rasmus Magi (Estonya)

3- Tibor Koroknai (Macaristan)

Üç adım atlama:

1- Necati Er (Türkiye)

2- Nazım Babayev (Azerbaycan)

3- Simo Lipsanen (Finlandiya)

Cirit atma:

1- Rolands Strobinders (Letonya)

2- Aliaksei Katkavets (Belarus)

3- Edis Matucevicius (Litvanya)


- Kadınlar


100 metre:

1- Krystsina Tsimanouskaya (Belarus)

2- Salome Mora (İsviçre)

3- Olga Safranova (Kazakistan)

100 metre engelli:

1- Annimari Korte (Finlandiya)

2- Greta Kerekes (Macaristan)

3- Hanna Plotitsyna (Ukrayna)

400 metre engelli:

1- Sara Slott Pedersen (Danimarka)

2- Lea Sprunger (İsviçre)

3- Vera Rudakova (Rusya / Bağımsız)

Cirit atma:

1- Selena Durna (Türkiye)

2- Laura Whittingham (İngiltere)

3- Margaryta Dorozhon (İsrail)

Yüksek atlama:

1- Yuliya Levchenko (Ukrayna)

2- Irina Gerashchenko (Ukrayna)

3- Marija Vukovic (Karadağ)

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Fatih Belediyesi’nden sokak basketbolu turnuvası21 Ekim 2019 Pazartesi 09:23
  • Aydınlı Milli Halterci Avrupa Şampiyonu oldu21 Ekim 2019 Pazartesi 09:23
  • Galatasaray'ın rakibi Real Madrid21 Ekim 2019 Pazartesi 09:23
  • Toga Spor Kulübü ilçeye kupalarla döndü21 Ekim 2019 Pazartesi 09:18
  • Spor Toto Bölgesel Amatör Lig21 Ekim 2019 Pazartesi 09:13
  • Levent Gülen ilk kez forma giydi21 Ekim 2019 Pazartesi 09:08
  • Hasan Hüseyin, Aybaba’nın gözüne girdi21 Ekim 2019 Pazartesi 09:08
  • TFF 2. Lig: Kırşehir Belediyespor: 3 - Kardemir Karabükspor: 021 Ekim 2019 Pazartesi 09:08
  • Henrique yine golünü attı21 Ekim 2019 Pazartesi 09:03
  • Develispor evinde farklı kazandı21 Ekim 2019 Pazartesi 09:03
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim