• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Konya 25 °C
  • Oylar hangi halde geçerli, hangi halde geçersiz sayılacak?
  • 24 Haziran seçimleri Milletvekili kesin aday listesi
  • 24 Haziran'da nasıl oy kullanılacak? Oylar nasıl sayılacak? Yeni sistemle ilgili bilinmeyenler
  • Oylar hangi halde geçerli, hangi halde geçersiz sayılacak?
  • 24 Haziran seçimleri Milletvekili kesin aday listesi
  • 24 Haziran'da nasıl oy kullanılacak? Oylar nasıl sayılacak? Yeni sistemle ilgili bilinmeyenler

"3. basamak hastaneymiş! Bu bana ders olsun" başlıklı yazıma açıklama

M. Ali Elmacı

23.08.2016'da kaleme aldığım  "3. basamak hastaneymiş! Bu bana ders olsun" başlıklı yazıma hastane yönetiminden tekzip geldi.

Sorumlu gazetecilik gereği o metni aynen yayınlıyorum. İşte o metin:

....

Hastanemiz aleyhine yazılan makalede itham ettiği hususlar tamamen hayal ürünü ve iftiralar içermektedir. Asılsız haberde Hastanenin hijyenik olmadığı hiçbir somut veriye dayanmadan belirtilmiştir. Hâlbuki hastane olarak hijyene ne kadar önem verdiğimiz aldığımız sertifikalar ve kalite belgeleri ile sabittir. Bu konuda gerçeğe aykırı materyaller içeren makale kaleme alınmıştır. Hastanemizdeki servisler poliklinikler ve koridorlarda dahi 24 saat istihdam edilen temizlik personeli bulunmaktadır.

Kaleme alınan makalede hastanemiz yönetiminin ciddiyetsizliğinden bahsedilmektedir. Söz konusu hususta kurumsal anlamda her türlü birimin yer aldığı hastanemizde herhangi bir ciddiyetsizlikten bahsedilemez. Zira yasalar gereği herkes iddiasını ispat etmekle mükelleftir. Aksi durumda iddia sahibinin yasal sorumluluğu doğar. Bu konu ile ilgili şeffaf ve sürekli ulaşılabilen bir Hastanemiz Yönetimi söz konusu iken kişinin iddiaları, asılsız ve rencide edicidir.

Söz konusu makalede(haber) hastane personelimizin 'sistem yok' bahanesinde bulunduğu beyan edilmektedir. Bu ifade tamamen haksız ve iftiradır. Hastanemizdeki sistem yoğun olabilir ancak her halükarda kişilerin işlemleri eksiksiz biçimde yerine getirilmektedir. Hastanemiz personeli çeşitli bahaneler uydurarak görevini yapmaktan kaçınmamaktadır. Bu ifadeler eleştiri kapsamında kabul edilemez.

Makale yazan, hastanemizde saat 16:00'dan sonra ücretli hastalara bakıldığını iddia —eimektedir. Daha doğrusu usulsüzmüş gibi gösterilmiştir. Makale yazan,

mesleğine vurgu yapmış fakat eleştiri kapsamını aşarak gerekli araştırmaları yapmadan yazısını oluşturmuştur. Oysa ki; Söz konusu husus 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 73. maddesinde ve Sağlık Uygulamaları Tebliği'nin 1.9 İlave Ücret başlığı altında düzenlenmiştir. Bu maddelere göre hastanemizde tamamen yasalara uygun olan uygulamalar mevcut iken çalışanları kamuoyunda küçük düşürülmüştür.

Bu bakımdan yayımlanan makale(haber) yasalara ve kişilik haklarına açıkça bir aykırılık

teşkil etmektedir.

Makalede(haber), parasız hastaların sıra beklediği beyan edilmektedir. Sadece parasız değil paralı hastalar hatta hastanemiz personeli bile muayene olmak için sırasını bekler. Zira, Hastanemizde herkes randevu saatinde ve en olmadık durumda randevu saatinden en fazla on-on beş dakika gecikmeyle muayeneye alınır. Daha fazla bir bekleme söz konusu dahi olmaz, paralı hastaların muayenelerinde de sıra sistemine riayet edilmektedir.

Hastanemizdeki polikliniklerde muayeneler, asistanlar tarafından yapılmaktadır. Hastanemiz hocaları tarafından yapılan Asistan Doktor muayeneleri, hocalarına danışılarak sonlandırılmaktadır. Hastanemiz Asistanları da doktor olup, onların hasta muayene etme yasağı da bulunmamaktadır.

İlkeli haber anlayışına sığmayan, kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye yönelik haber dolayısıyla öncelikle yasal tekzip hakkımızı kullanıyor, cezai ve hukuki haklarımızı saklı tutarak makaleyi kaleme alan yazar ve yöneticilerin habercilik konusunda yasalara uymaya ve daha dikkatli olmaya, bundan sonra da çarpıtılarak yapılan haber ve makaleye son vermeye davet ediyoruz.

 

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Şifreci
11 Ekim 2016 Salı 18:28
18:28
Hastanenin kalite ödülü sizin döneminiz de verilmedi. Hastaneyi bu hale hizipçi hemşehrici rektör bu hale getirdi. Bi de komik bi tekzip yazmış
46.154.10.133
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim