• BIST 96.455
  • Altın 222,078
  • Dolar 5,6626
  • Euro 6,5275
  • Konya 19 °C
  • Enflasyonla mücadele kampanyasına destek çığ gibi! İşte Liste
  • Döviz indi zamlar kaldı
  • "Bu Türkiye'nin egemenlik haklarının ihlali"
  • Enflasyonla mücadele kampanyasına destek çığ gibi! İşte Liste
  • Döviz indi zamlar kaldı
  • "Bu Türkiye'nin egemenlik haklarının ihlali"

25. Nazım Canca Avrupa Ümitler Judo Kupası

25. Nazım Canca Avrupa Ümitler Judo Kupası
Türk sporcular ilk gün 14 madalya kazandı

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Manavgat ilçesinde düzenlenen 25. Nazım Canca Avrupa Ümitler Judo Kupası'nda Türk sporcular, ilk gün 4 altın, 4 gümüş ve 6 bronz olmak üzere toplam 14 madalya kazandı.

Türkiye Judo Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, 23 ülkeden 223'ü erkek 365 sporcunun katıldığı organizasyonda, ilk gün karşılaşmaları sona erdi.

Türkiye'yi 76'sı erkek 144 sporcunun temsil ettiği kupada ümit milliler, 8 sıklette gerçekleştirilen müsabakalar sonucunda kadınlarda 2 altın, 3 gümüş, 2 bronz, erkeklerde 2 altın, 1 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı.

İlk gün şu sporcular dereceye girdi:

Kadınlar:

- 40 kilo

1- Müberra Güneş (Türkiye)

2- Ceren Kanyılmaz (Türkiye)

3- Doğa Süren (Türkiye)

3- Aleksa Gergieva (Bulgaristan)

- 44 kilo

1- Vusala Karimova (Azerbaycan)

2- Merve Azak (Türkiye)

3- Ajym Zhumagaliyeva (Kazakistan)

3- Khalimajon Kurbonova (Özbekistan)

- 48 kilo

1- Buketnur Karabulut (Türkiye)

2- Silan Bitgin (Türkiye)

3- Sabina Aliyeva (Azerbaycan)

3- Ayaulym Kuannyshova (Kazakistan)

- 52 kilo

1- Sosorbaram Lkhagvasuren (Moğolistan)

2- Nilufar Ermaganbetova (Kazakistan)

3- Eda Karademir (Türkiye)

3- Kayleigh Wennerland (İsviçre)

Erkekler:

- 50 kilo

1- Muhammed Demirel (Türkiye)

2- Emirhan Karahan (Türkiye)

3- Berat Bahadır (Türkiye)

3- Nurdaulet Amankossov (Kazakistan)

- 55 kilo

1- Sherzot Davlatov (Kazakistan)

2- Gabin Supervielle (Fransa)

3- Makhambet Rakhmet (Kazakistan)

3- Ejder Toktay (Türkiye)

- 60 kilo

1- Daniyar Shamshayev (Kazakistan)

2- İvan Pruridus (Ukrayna)

3- Salih Yıldız (Türkiye)

3- Enes Uysal (Türkiye)

- 66 kg

1- Umalt Demirel (Türkiye)

2- Abdul-Kerim Tasuev (Rusya)

3- Luka Kapanadze (Gürcistan)

3- Jaykhunbek Nazarov (Kazakistan)

Organizasyon, yarın kadınlarda 57, 63, 70 ve +70, erkeklerde ise 73, 81, 90 ve +90 kilolardaki müsabakalarla sona erecek.

AA

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim